Сьогодні, 9 травня, в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це свято офіційно вважається вихідним днем, починаючи з 2016 року.
Згідно з указом президента, метою цього пам’ятного дня є "гідне вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні і вирази поваги всім борцям проти нацизму".
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлено як державне свято внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України закону "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" у межах голосування за пакет законів про декомунізацію.
Сьогодні по всій Україні заплановано понад 1200 масових заходів, у яких візьмуть участь близько 600 тис. учасників.
У Києві на День перемоги над нацизмом планується провести одразу чотири масові ходи в районі парку Вічної Слави. У зв’язку з цими пам’ятними урочистими подіями у центрі Києва буде обмежено рух транспорту.
Президент Петро Порошенко та інші лідери держави взяли участь в церемонії покладання квітів до могили Невідомого солдата в київському парку Вічної Слави. У заході також взяли участь голови церков та ветерани.
У Києві на Співочому полі Печерського ландшафтного парку для відвідувачів на честь свята підготували мистецьку програму "Рокам ніколи пам’яті не стерти" за участю майстрів мистецтв, художніх аматорських і ветеранських самодіяльних колективів, а у Національному музеї історії України відбудеться концертно-тематична програма "Пам’ятаємо – Перемагаємо!".
Нагадаємо, 8 травня в Україні відзначили День пам’яті та примирення. Водночас у багатьох західних країнах День перемоги над нацизмом відзначають саме у цей день.
Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23.01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування. Однак, на вимогу Кремля, 8 травня 1945 року, о 22.43 за середньоєвропейським часом (о 00.43 9 травня за московським), у передмісті німецької столиці Карлсхорсті був підписаний ще один “Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини”. По своїй суті він підтвердив аналогічний документ, підписаний днем раніше у Реймсі, і встановив час припинення вогню – 8 травня в 23.01 за середньоєвропейським часом (9 травня в 01.01 за московським).