В Україні відреагували на погрози Росії перекрити Азовське море

В Україні відреагували на погрози Росії перекрити Азовське море - today.ua
Loading...

Якщо Росія перекриє Азовське море для українських судів, реакція буде жорсткою. Про це заявила представник президента України у Верховній Раді народний депутат Ірина Луценко.

“Реакція України буде жорсткою, ми маємо кілька позовів про порушення Російською Федерацією міжнародної конвенції з морського права. Азовське море вважається внутрішнім морем, тому те, що були не підписані договори про розподіл використання вод Азовського моря, говорить про те, що ми повинні користуватися цією міжнародною конвенцією … Крім того, що ми будемо подавати позови до міжнародних судів з цього питання, обов’язкової буде реакція СБУ України, прикордонників”, – зазначила Луценко.

Нардеп впевнена, що якщо Росія реалізує свої погрози, будуть розпочаті кримінальні провадження проти посадових осіб і дій РФ.

Луценко також наголосила, що активізація Росії в подібних провокаціях в Азовському морі означає, що Путін не збирається зупинятися, а хоче активізуватися, особливо напередодні виборів в Україні.

“Весь південь України дуже серйозно зав’язаний на використанні Азовського моря. Активізація Путіна говорить про одне – Путін хоче розгойдати Україну, ввести відчуття нестабільності в Україні в 2019 році”, – додала народний депутат.

На її думку, українська влада і дипломатичний корпус повинні активізуватися для консолідації навколо України міжнародного співтовариства, вільного світу, а також для подальшого посилення антиросійських санкцій.

Нагадаємо, раніше у Росії обурились з приводу затримання Україною 15 судів за незаконний захід до портів окупованого Криму, і у відповідь пригрозили закрити для українських судів Азовське море.

14 грудня: яке сьогодні свято та що не можна робити
Православна церква 14 грудня відзначає День пам’яті святого пророка Наума. Святий Наум вважається одним з 12 малих біблійних пророків. Саме він написав Книгу пророка Наума...
Гороскоп на 14 грудня від Павла Глоби: Левам пощастить з фінансами, а Скорпіони здійснять давню мрію
Важливі справи та починання в суботу краще поки що відкласти. Цей день підходить для того, щоб більше часу провести з сім’єю, а у вирішенні будь-яких...
Пити треба менше: Анастасія Волочкова перейшла всі межі
Анастасія Волочкова в день на своїй сторінці в Instagram може виставити аж до десяти постів. Найчастіше вони носять провокаційний характер і на балерину відразу накидається...
Перший бив, другий у батьки годився: зірка серіалу “Свати” розповіла про своїх чоловіків
Тетяна Кравченко, яка зіграла Валюху в серіалі “Свати”, зізналася, хто був її першим чоловіком. За словами актриси, справжні почуття у неї спалахнули в 17 років...