В Україні створять Міністерство оборонної промисловості

Народний депутат від фракції БПП Іван Винник розповів про план реформування державного концерну "Укроборонпром", що передбачає створення відповідного міністерства.

В Україні створять Міністерство оборонної промисловості - today.ua

"Ми прийняли закон про національну безпеку, який чітко вимагає від нас створити центральний орган виконавчої влади в системі Кабінету міністрів, умовно "Міністерство оборонної промисловості", можливо, якось воно буде називатися, який буде реалізовувати регуляторну політіку в сфері оборонно-промислового комплексу", - розповів Винник.

Він наголосив, що "Укроборонпром" таким чином втратить свою управлінську функцію по відношенню до держпідприємств, які знаходяться в його складі.

"Фактично це буде передбачати або розформування, або реорганізацію. Можливо, сама по собі юридична особа "Укроборонпром" залишиться або у ній будуть сконцентровані якісь інші функції, наприклад, функція аудиту незалежної діяльності цих підприємств. У той же час всі підприємства будуть підпорядковані міністерству, перебувати в сфері його управління. Міністерство призначатиме керівників через відкритий конкурс, а не так, як зараз це робиться. Міністерство вимагатиме застосовувати процедуру конкурентних закупівель в системі ProZorro. І, знову ж, якщо ми будемо бачити як Верховна Рада якусь неефективність, ми зможемо, безумовно, накласти політичну відповідальність відповідно профільного міністра, застосувати постанову про його звільнення, притягнення до відповідальності і т.д.", - розповів Винник.

При цьому він наголосив, що Верховна Рада, згідно з Конституцією України, не має права втручатися в діяльність суб'єктів господарювання, а концерн "Укроборонпром" як юридична особа є таким.

Нагадаємо, НАБУ розпочало власне розслідування у справі розкрадань в “Укроборонпромі”.