Today.ua

В Україні стартував осінній призов: кого відправлять в ООС та що чекає на ухильників

Сьогодні, 1 жовтня, в Україні стартувала кампанія з осіннього призову на строкову службу, яка триватиме до 31 грудня. Загалом в рамках осіннього призову планується призвати 15,2 тисяч громадян.

До складу Збройних сил України планується залучити 9 тисяч чоловік, до Національної гвардії - 4,4 тисячі, до Держприкордонслужби - 1 тисячу, до Державної спеціальної служби транспорту - 800 чоловік.

Як відомо, призовний вік в Україні встановлено на рівні 20-27 років.

Термін служби складає 18 місяців, але для тих, хто має вищу освіту (ступінь магістра або спеціаліста) - 12 місяців.

Слід зазначити, що в Україні чимало питань виникає з приводу того, чи будуть направлятися солдати строкової служби в зону бойових дій на Донбасі (ООС). Існує чітке правило, що військовослужбовці строкової служби для виконання бойових завдань в зоні проведення операції Об'єднаних сил не залучаються. Для виконання завдань в зоні ООС залучаються військовослужбовці за контрактом.

Що стосується покарання для ухильників від проходження служби в армії, після отримання повістки призовник повинен з'явитися до військового комісаріату. За невиконання військового обов'язку порушникові загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність.

За перше порушення - виплата штрафу в розмірі від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 119 грн), за повторне порушення - від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 225 грн). Кримінальна відповідальність - обмеження волі на строк до трьох років.

Раніше повідомлялось, що під Вінницею 24-річний хлопець одружився на бабусі з першою групою інвалідності і став її опікуном, автоматично отримавши відстрочку від проходження строкової служби в армії. Різниця у віці в "молодят" становить 57 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ