Після року-двох сімейного життя чоловіки, яких змусили одружитися, тепер можуть звернутися до суду або поліції. Про нові зміни до закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» розповіла юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук Анна Маляр.
«Я зараз розповім, як це робиться, і багато чоловіків згадають, що так і було: тест на вагітність, дві смужки, а далі вибір – або ми одружуємося, або дитина тільки моя і ти її не побачиш. Так, це шантаж, але у нас дуже багато шлюбів укладаються за фактом наявності вагітності або фіктивної вагітності, або батьки змушують», – констатує юрист.
За словами юриста, нові зміни до українського закону раніше були розроблені для захисту жінок азійського та африканського регіонів, де є випадки, коли дівчат примушують до вступу у шлюб з 10-11 років. В Україні закон буде працювати скоріше за все навпаки, бо українська етнічна традиція полягає в тому, що в нас більше жінки примушують чоловіків вступити до шлюбу.
"У нас дуже багато, наприклад, у сільській місцевості (і взагалі є регіони в Україні, де дуже міцна влада батьків), випадків, коли батьки кажуть: все, у вас був статевий контакт – одружуйтеся. Тепер же, після введення змін, можна після року-двох сімейного життя оговтатися, зрозуміти, що мені це не сподобалося (я трохи жартую, але менш із тим), звернутися до суду або до поліції і заявити про те, що вас змусили одружитися", – пояснює Анна Маляр.
Популярні зараз
Зеленський розповів, що потрібно зробити перед збільшенням чисельності ЗСУ
Названо країни, з яких в Україну найбільше ввозять бензину
В Україні спростили перебронювання працівників через портал “Дія“
Нагадаємо, з 11 січня в Україні запрацював оновлений Кримінальний кодекс, який покликаний вирішити проблему сексуального насильства у шлюбі.
Раніше повідомлялося, що у 67 населених пунктах України молодята можуть скористатися послугою "Шлюб за добу".