В Україні припинені виплати лікарняних і декретних: що відбувається

В Україні з середи, 20 листопада, припинені виплати лікарняних і декретних. Як стало відомо, фінансування тимчасово не проводиться у зв'язку із закінченням кошторисних призначень за вказаним напрямом і буде відновлено після внесення змін до бюджету Фонду соціального страхування України (ФССУ) на 2019 рік.

В Україні припинені виплати лікарняних і декретних: що відбувається - today.ua

Прес-служба ФССУ в Twitter написала, що до Фонду подали заявки-розрахунки на 13,573 млрд гривень, що перевищує кошторис за цим напрямом більше, ніж на мільярд гривень. Також повідомляється, що фінансування тимчасово не проводиться у зв'язку із закінченням кошторисних призначень за вказаним напрямом. ФССУ не може перерахувати кошти за кожним із напрямів фінансування більше, ніж затверджено у бюджеті Фонду на 2019 рік, прийнятому Кабміном.

В Україні припинені виплати лікарняних і декретних: що відбувається

Директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков заявив, що здійснення страхових виплат, а також фінансування медичних і соціальних послуг для потерпілих на виробництві та реабілітаційного лікування для застрахованих осіб здійснюється Фондом у штатному режимі.

Нагадаємо, що за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види матеріального забезпечення: допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах та допомогу на поховання.

Раніше Today.ua повідомляв, що в Україні ситуація з оплатою лікарняних критична через величезну заборгованість, яка становить близько 1,3 млрд гривень.

ДЖЕРЕЛОfssu.gov.ua