У Національному банку України (НБУ) повідомили про збільшення кількості шахрайств з використанням платіжних карт. Так, за даними НБУ, в минулому році сума збитків українських банків від дій шахраїв склала 0,0092% від загального обсягу всіх операцій.
На один мільйон гривень видаткових операцій з використанням платіжних карток у 2018 році 92 гривні припадало на незаконні операції. Середній розмір однієї незаконної операції - близько 2500 гривень, а кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими банки зазнали збитків, за минулий рік підвищилася до 105,5 тисячі випадків. Найчастіше це відбувалося в мережі Інтернет - понад 55 тисяч таких випадків. Про це констатують в Нацбанку України.
"Така негативна тенденція, перш за все, пов'язана з ростом числа шахрайств із застосуванням соціальної інженерії», - відзначили в НБУ.
У Нацбанку України пояснюють, що найчастіше шахраї вивідують у власників платіжних карт їх персональні дані, реквізити, коди і паролі, а також змушують перевести їм гроші під психологічним тиском.
В НБУ наголосили, що "ні в якому разі не слід розголошувати реквізити платіжних карток (термін її дії, код CVС2 / CVV2, ПІН-код до карти) і персональні дані, а також логін / пароль для входу в веб-банкінг, одноразові паролі для проведення додаткової аутентифікації», а також додали, що співробітники фінансових установ ніколи не запитують таку інформацію по телефону.
Щоб не стати жертвою шахраїв, у Нацбанку рекомендують українцям не відповідати на підозрілі телефонні дзвінки, звертатися до банку-емітенту платіжної картки і перевіряти стан своїх рахунків. Крім того, слід застосовувати ліміти на проведення операцій з використанням платіжних карток і користуватися послугами sms-інформування про здійснені операції.
Раніше Нацбанк України назвав купюри, які підробляють найчастіше.