В Україні можуть ввести воєнний стан: що це означає для українців

В Україні можуть ввести воєнний стан: що це означає для українців - today.ua
Фото:Comments.UA
Loading...

Сьогодні, 26 листопада, на засіданні РНБО розглядатимуть питання про введення воєнного стану в Україні у зв’язку з агресивними діями Росії в Азовському морі. Президент Петро Порошенко вже підтримав цю ініціативу та наголосив, що воєнний стан запроваджується виключно для оборони.

В РНБО повідомили, що жодних обмежень для пересічних громадян України після можливого ухвалення рішення про запровадження воєнного стану введено не буде. Банки працюватимуть у звичному режимі, обмежень щодо перетину кордону громадянами України також не передбачається.

У ЗУ “Про правовий режим воєнного стану” зазначено, що воєнний стан на території України чи окремих місцевостях вводиться у разі збройної агресії проти України чи нападу на неї, небезпеки незалежності та територіальній цілісності держави.

Спочатку відповідну пропозицію Президенту держави подає Рада національної безпеки та оборони. Розглянувши цю пропозицію, Президент видає указ про введення воєнного стану, який негайно оголошують ЗМІ. Протягом двох днів Указ затверджує Верховна Рада, яка збирається без скликання та затверджує відповідний закон.

Під час введення воєнного стану можуть запровадити трудову повинність для працездатних громадян, залучити їх до суспільно-корисних робіт, які полягають у виконанні робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру та їх наслідків. Наприклад, громадян можуть залучати, до розбору завалів, барикад, підтримання громадського порядку тощо. Винятком є працівники задіяні в оборонній сфері або заброньовані на підприємстві.

Під час військового стану військове командування має право примусово відчужувати приватне або комунальне майно, вилучати майно державних підприємств.

Однак законом передбачена і компенсація за примусове відчуження. Якщо повне відшкодування вартості не було зроблено відразу, то на це можна очікувати по завершенню. Якщо майно збереглось після скасування воєнного стану, то його можна повернути у судовому порядку

Під час воєнного стану може бути запроваджена комендантська година, тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів. Може бути обмежений рух транспортних засобів, свобода пересування українців та іноземців.

Військовий стан скасовується в разі відсічі агресії, усунення її загрози чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що введення воєнного стану в Україні не вплине на проведення виборів в 2019 році.

Нагадаємо, 25 листопада російський корабель протаранив український буксир, у результаті чого шестеро українських моряків були поранені, а двоє перебувають у тяжкому стані. Причиною своєї агресії Росія назвала незаконний перетин українськими кораблями російського кордону. 

15 грудня: яке сьогодні свято і день ангела
У неділю, 15 грудня, православна церква вшановує пам’ять пророка Авакума. Наші предки в цей день не веселилися. Існувала прикмета: хто веселиться в Авакумів день, увесь...
Гороскоп на 15 грудня від Павла Глоби: Овнів чекають важливі новини, а Раків – неприємний конфлікт
Сьогодні краще присвятити день повноцінному відпочинку. Астролог рекомендує прислухатися до себе, до своїх потреб і бажань, і нічого не відкладати на потім. Гороскоп за знаками...
Мітяй розповів, чому повернувся в серіал “Свати” і розкрив всі секрети сьомого сезону
Микола Добринін розповів, що повертається в серіал “Свати”. Також Мітяй повідав, що ніхто з акторів не покидав сітком, навіть більше того, в серіалі, з’явиться багато...
Жигунов побив Заворотнюк: подруга акторки втомилася від брехні і розповіла правду
Анастасія Заворотнюк поки знаходиться на лікуванні в клініці. Її подруга вирішила розповісти інтимні подробиці життя акторки з її попереднім залицяльником. Як відомо, раніше зірка серіалу...