В Україні молочна продукція коштує дорожче, ніж в Європі

В Україні ціни на молочну продукцію наразі вище, ніж в країнах Європи. Про це повідомив генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.

В Україні молочна продукція коштує дорожче, ніж в Європі - today.ua

"Порівняння вартості молочних продуктів в Україні, Литві та Польщі показали, що наші громадяни в лютому цього року платять за них більше за європейців. Ми як завжди брали неакційні найдешевші за ціною продукти, які можна знайти в торговельних мережах, із однаковими або порівняльними показниками та однієї ваги або об’єму", - наголосив Дорошенко.

Він зазначив, що в Польщі за літр молока жирністю 3,2% у лютому 2019 року платять 14 грн, у Литві - 30,3 грн, а в Україні - 33 грн.

Крім того, сметану жирністю 15-18% у Польщі можна купити за 44,2 грн за кг, у Литві - за 52,9 грн, а в Україні - за 61 грн.

Кілограм найдешевшого сиру в Польщі можна придбати за 150,8 грн. Тим часом українець за нього сплатить трохи більше – 151,1 грн, а литовець – 202 грн.

Вершкове масло 82% у Варшаві коштує 158,8 грн, у Києві - 186 грн, у Вільнюсі - 202,2 грн.

Дорошенко наголосив, що якщо рік тому окремі молочні продукти в Україні коштували дорожче, ніж у Польщі, то зараз вони в рази або на 10 грн дорожче.

"Нагадаю, що Польща має найдешевші продукти харчування серед 28 країн ЄС. Судячи по рівню цін, ми вже є частиною європейської спільноти, але по рівню доходів – найбідніша країна континенту", - додав він.

Раніше повідомлялось, що у січні 2019 року, в порівнянні з груднем 2018 року, відчутно подорожчали овочі – ціни на них зросли на на 16,6%. Також стало дорожче коштувати молоко – на 1,6%, сир – на 1,3%, масло – на 1,1%.

Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...
Українцям розповіли, що може спровокувати зниження цін на газ найближчим часом
Ситуація з тарифами на газ в Україні незабаром може докорінно змінитися. Ціни на блакитне паливо будуть залежати від поведінки самих українців, які за...
Оля Полякова похвалилася розкішним видом на озеро з вікна свого будинку
Оля Полякова не раз показувала шанувальникам свій розкішний приватний будинок, і ось зірка знову вирішила нагадати, в яких умовах вона живе. Полякова ...
Кабмін затвердив категорії громадян, які в травні отримають грошову допомогу від держави
Кабінет міністрів України прийняв рішення на початку травня 2021 роки виплатити одноразову грошову допомогу деяким категоріям громадян країни. Виплата...
Біткоїн за добу втратив майже 8 тисяч доларів: саме час - почати його купувати
За добу, з 11:30 учорашнього дня, 17 квітня, до 12:00 18 квітня, біткоїн упав у ціні майже на 8 тисяч доларів. Він упав з позначки в 62 367 доларів на...