В Україні мають намір змінити правила призначення соціальної допомоги

6298
В Україні мають намір змінити правила призначення соціальної допомоги - today.ua

У Міністерстві соціальної політики готують масштабну реформу системи виплат соціальної допомоги. У Кабміні хочуть уніфікувати всі види державної допомоги. Міністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що після цього люди перестануть гонятися за статусами. Рева відзначив, що новий законопроект про єдину держдопомогу будуть подавати відразу ж після виборів.

У Міністерстві соцполітики підкреслили, що влада намагатиметься правильно оцінити фінансовий стан людей, з урахуванням їх тіньових доходів. Правда, як саме це буде робитися, поки не відомо.

– Вже є система, за якою перевіряють субсидіантів, але наше міністерство самотужки цю проблему не вирішить, – каже міністр соцполітики Андрій Рева. – Проблему можна вирішити, якщо тісно працювати з податковими службами, митниками і т.д.

Новий закон про соцдопомогу обіцяють виписати так, щоб людина могла оформити будь-який вид допомоги однією заявкою і декларацією.

– Допомогу можна буде відразу отримати, а не збирати купу документів. Зараз вони різні: щоб отримати статус одинокої матері, малозабезпеченій сім’ї, дитини-інваліда і т.д. Звісно, різні категорії можуть мати різні потреби, тому потрібно передбачити певні коефіцієнти збільшення цієї допомоги, – підкреслив Андрій Рева. – Низький дохід буде розраховуватися виходячи із закону про прожитковий мінімум. Ці критерії давно розроблені, але треба їх звести воєдино, спростити систему.

Нагадаємо, народні депутати мають намір урівняти права одинокого батька та матері.