Зараз в Україні водійське посвідчення водіям-початківцям вперше видається на два роки. Якщо протягом цього строку водій не зробив більше двох порушень, то воно замінюється на постійне з терміном дії 30 років. Але керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій повідомив, що МВС розробило законопроект, в якому передбачається введення змін в правила отримання водійських посвідчень. Про це передає Аutonews.ua.
Законопроект МВС мають намір внести на розгляд депутатів Верховної Ради найближчим часом. Якщо цей проект закону схвалять, то він вступить в силу вже у 2020 році.
Автори законопроекту зазначили, що водіння легкових автомобілів, як і раніше, буде дозволено з 18 років, автобусів та вантажівок – з 21 року, а тягачів – з 24 років.
У мототехніки буде чотири категорії: з 16 років можна буде керувати мопедом з двигуном до 50 куб.; за кермо більш важкої мототехніки можна буде сідати, залежно від об'єму двигуна, з 18 чи 20 років при наявності 2-річного стажу водіння більш легкими «байками».
Також у МВС підкреслили, що водійське посвідчення спочатку отримати можна буде тільки на 2 роки. Якщо за цей час кількість порушень ПДР не перевищить двох разів, то тоді права видадуть на 15 років.
Важливий момент, якщо випускник автошколи навчався на автомобілі з автоматичною коробкою передач, то і їздити він буде мати право тільки на таких транспортних засобах.
Раніше Today.ua повідомляли, яким буде розмір штрафу за перевищення швидкості.