Депутати Верховної Ради запропонували уряду з 2020 року збільшити суму допомоги при народженні дитини в Україні. Так, при народженні первістка мають намір виділяти 100 тисяч гривень, при народженні другої дитини – 200 тисяч грн, третьої і наступних – до 400 тисяч гривень.
Однак експерти попереджають, що до демографічного буму це не призведе, а тільки спровокує народжуваність серед соціально неблагополучних верств населення.
"У нас таке вже було років шість тому. Коли підняли виплати – відразу підвищилася народжуваність серед алкоголіків і наркоманів. Діти для них були об’єктом заробітку, самі ніде не працювали, а тут держава спочатку на руки кругленьку суму дає, а потім щомісяця виплачує", – зазначив колишній співробітник міліції Володимир Уманець.
Крім того, експерти-демографи вважають, що ніякого сплеску народжуваності не буде, тому що ці виплати будуть надходити тільки в період декрету, коли одна людина працює, а друга сидить вдома з дитиною.
Провідний науковий співробітник Інституту демографії Світлана Аксьонова зазначила, що підвищення виплат буде ефективним тоді, коли сім’я планувала другу-третю дитину, але не вистачало коштів. Але якщо сім’я хотіла двох дітей і вже має, велика допомога їх не підштовхне до розширення.
Вона також назвала основні причини, чому в Україні частіше за все не заводять дітей:
- низький матеріальний рівень;
- житлова проблема;
- нестабільна політична та економічна ситуація в країні;
- проблеми зі здоров’ям.
Нагадаємо, згідно з проектом державного бюджету України на 2020 рік, при народженні дитини сім'ям будуть виплачувати по 41 280 грн.