В Україні вибухнув скандал через несправедливий розподіл компенсації після повені

Жителі міста Галич Івано-Франківської області вимагають залучення експертів, які точно зможуть визначати ступінь руйнування їх затоплених стихією будинків. Люди стверджують, що місцеві чиновники несправедливо розподіляють компенсацію завданої шкоди, обіцяну Володимиром Зеленським.

В Україні вибухнув скандал через несправедливий розподіл компенсації після повені - today.ua

Всього в місті Галич постраждало від повені понад шести сотень домогосподарств. Від держави мешканці зруйнованих або напівзруйнованих будинків можуть претендувати на відшкодування 300 тисяч гривень збитків, якщо будинок був повністю знесений потоками води. 50 тисяч дають, якщо житло вимагає після повені капітального ремонту і 20 тисяч, якщо пошкодження незначні.

Місцеві жителі стверджують, що чиновники при розподілі державної допомоги більшість будинків віднесли саме до третьої категорії, тому видають потерпілим по 20 тисяч гривень. Але люди не згодні з таким станом справ, вони вимагають залучення незалежних експертів, які точно зможуть визначити ступінь пошкодження житлових будинків. Чиновники, за словами місцевих жителів, не компетентні в даному питанні.

В Україні вибухнув скандал через несправедливий розподіл компенсації після повеніЖителька Галича Олена Чемеринська розповіла, чому компенсації у 20 тисяч гривень не вистачає для покриття витрат на ремонт постраждалого після сильної повені житла: «На 20 тисяч відшкодування - це хіба двері вхідні поставити, які у нас дуються. Підлогу, щоб найдешевшою плиткою застелити - 18 тисяч»

Варто відзначити, що за даними синоптиків західна Україна знову опинилася перед загрозою масштабного затоплення. Прогноз погоди на першу половину липня 2020 р назвали дуже тривожним.

Нагадаємо, кількома днями раніше на території Львівської області потужний паводок на річці став причиною затоплення більше ста житлових будинків.