В Раді заговорили про підвищення прожиткового мінімуму до 8 тисяч грн

У Верховній Раді озвучили думку про те, що прожитковий мінімум в Україні має бути не нижче 8 тисяч грн. Про це сказала голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова на своїй сторінці в Facebook.

В Раді заговорили про підвищення прожиткового мінімуму до 8 тисяч грн - today.ua

"Щодо прожиткового мінімума. Тут дві сторони, які мають бути вирішені. Перша, його розмір. Безумовно, його потрібно підвищувати до 8000. Друга, він прив'язаний у законодавстві до розміру мінімальної трудової пенсії. Так. Якщо у людини відсутнє інше джерело доходу, то відповідно до ст. 46 Конституції - ми маємо забезпечити їй дохід. Але ми не звертаємо уваги на її дохід та роздаємо всім. І в цьому полягає порушення принципу справедливості", - зазначила Третьякова.

Вона наголосила, що таким дописом не намагається відтягнути вирішення проблеми, а лише закликає до відповідального ставлення до публічних грошей.

"Політик розподіляє не свої кошти, а кошти платників податків. Як зробити миттєво підвищення, не розбалансувавши економічну ситуацію, - ось в чому питання", - додала вона.

Нагадаємо, також раніше новий прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував перегляд розміру прожиткового мінімуму.