В Мінсоцполітики розповіли про зміни порядку виплати субсидій в України

З травня 2019 року в Україні змінився порядок виплати субсидій, і тепер система субсидій стала більш гнучкою. Про це розповіли в Міністерстві соціальної політики.

В Мінсоцполітики розповіли про зміни порядку виплати субсидій в України - today.ua

В Мнісоцполітики наголосили, що субсидію забирають, якщо борг за комуналку сягнув 340 грн. При цьому повернути пільги можливо. Найпростіший спосіб – це розрахуватися з боргами. Складніший - зробити реструктуризацію чи піти із заявою до суду.

Тепер при розрахунку субсидії братимуть лише обсяги спожитого газу за місяць без додаткових нарахувань постачальника.

"Зараз відбувається нарахування облгазами певних сум, які не є зовсім законними. Це приведення до стандартних умов, коли якісь відсотки чи коефіцієнти застосовуються. Коли нарахування відбуваються по певних нормах, які не відповідають встановленим урядом показникам", - розповів директор департаменту Мінсоцполітики Віталий Музиченко.

Він наголосив, що цього місяця для близько 3 млн субсидіантів пільгу буде перераховано автоматично. Повторно нести заяви і декларації про доходи доведеться внутрішньо переміщеним особам, орендарям житла, та людям, які не проживають за місцем реєстрації. Також це стосується родин, у яких змінився склад сім’ї протягом останнього року або є працездатні особи з доходами менше, ніж мінімальна зарплата.

Нагадаємо, раніше Кабмін ухвалив нове рішення щодо монетизації субсидій.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua