В Міненерго назвали збитковими для України пропозиції Росії щодо транзиту газу

3
В Міненерго назвали збитковими для України пропозиції Росії щодо транзиту газу - today.ua

Україну не влаштує транзит 10-15 мільярдів кубометрів газу в рік з 2020 року, як це пропонує Газпром. Відповідну заяву зробив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

За словами керівника Міненерго, пропозиція російської сторони є збитковою для України через прокачування такого малого об’єму.

“Заяви Міллера (глава “Газпрому” Олексій Міллер, – ред.), що вони залишать 10-15 млрд куб. м і будуть прокачувати їх через Україну – наша країна не піде на такі обсяги. Для України це невигідно. При таких обставинах нам потрібно буде ще вкладати свої кошти, щоб прокачувати цей обсяг газу”, – зазначив Насалик.

Також він повідомив, що економічно вигідним транзит є при річному обсязі не менше 40 млрд куб. м.

“При обсязі транзиту близько 40 млрд куб. м – економічні показники такі ж, як у Північного потоку. При збільшенні обсягу понад 40 млрд куб. м – транспортування через ГТС України економічно вигідніше, ніж через Північний потік. Якщо європейці керуються тільки економікою, про що йдеться, то проект української ГТС економніший”, – наголосив глава Міненерго.

Нагадаємо, російський концерн “Газпром” може зберегти транзит газу через Україну в обсязі 10-15 мільярдів кубометрів на рік.

загрузка...