Прес-секретар генерального прокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган повідомила, що у службовому кабінеті заступника глави ГПУ Анжели Стрижевської виявлено прослуховуючі спецзасоби. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, прослушку виявили у суботу, 17 серпня.
"У суботу у службовому кабінеті заступника генерального прокурора було виявлено несанкціоновані прослуховуючі спецзасоби. На місце була викликана слідчо-оперативна група СБУ, яка зафіксувала даний факт. Ми пов’язуємо це із тим, що саме цей заступник - Анжела Стрижевська - є керівником прокурора, який підтримує адмінпротокол по А. Ситнику", - написала Сарган.
Прес-секретар наголосила, що для санкціонованого прослуховування кабінету одного з керівників ГПУ необхідний дозвіл або від заступника глави ГПУ, або від самого генпрокурора.
"Відповідно, у даному випадку мав би бути дозвіл від керівника САП - заступника генпрокурора. Натомість жоден із заступників ГПУ, генпрокурор чи керівник САП таку "прослушку" не санкціонували. За фактом виявлення несанкціонованої "прослушки" в кабінеті заступника генпрокурора СБУ було зареєстроване кримінальне провадження", - повідомила вона.
За словами Сарган, завтра, 20 серпня, о 09.00 у Сарненському суді Рівненської області відбудеться чергове засідання по розгляду адмінпротоколу, який пов’язаний із корупцією та був складений на директора НАБУ Артема Ситника через порушення ним обмежень при одержанні подарунків. Зокрема, мова йде про відпочинок на одній із мисливських баз у Рівненській області.
"Завтра суд має заслухати як свідків сторони обвинувачення, так і свідків сторони захисту. Сам А. Ситник має бути присутнім у приміщенні Солом’янського райсуду м. Києва (вул. М.Кривоноса, 25) для відеоконференції із Сарненським судом", - написала Сарган.
Нагадаємо, Артем Ситник, який не з’являвся на виклики поліції, отримав адмінпротокол про корупцію прямо на трасі під Полтавою. 9 липня Генпрокуратура провела слідчі дії на території мисливської бази в Рівненській області, де відпочивав Ситник, а вже 12 липня справу передали до суду. Стаття, яку інкримінують керівнику антикорупційного органу (ст. 366-1, декларування недостовірної інформації), передбачає до 5 років позбавлення волі.