Усе оплатить держава: скільки будуть коштувати пологи в Україні

Усе оплатить держава: скільки будуть коштувати пологи в Україні - today.ua
Loading...

Національна служба здоров’я України буде платити лікарням за пологи близько 8-9 тисяч гривень на одну особу. Ця цифра може змінюватися і буде узгоджена, коли її затвердять законом про держбюджет по “Програмі медичних гарантій”. Про це розповів керівник відомства Олег Петренко.

“Є, наприклад, 374 тис. пологів за минулий рік в Україні. Якщо додати до розрахунків витрат медикаменти, як необхідну частину, то одержимо тариф на пологи. Я не можу назвати його до моменту, поки його не затвердили. Але він в межах 8000-9000 гривень”, – повідомив керівник відомства.

Петренко також заявив, що жителям України не потрібно буде доплачувати в лікарнях за пологи, оскільки в тариф буде входити усе. При цьому, якщо пологовий будинок, який укладе з відомством відповідний договір, буде брати додаткову оплату з породіль, то це буде порушенням договору.

“Якщо будуть, значить, люди зможуть з 2020 року-про це заявити, скориставшись нашою гарячою лінією за номером 1677 або подати заяву про вимагання. Якщо такі випадки будуть задокументовані, то це стане підставою для перевірки, а за результатами – призупинення або навіть розірвання договору. Я не думаю, що хтось буде ризикувати втратою фінансування”, – резюмував Олег Петренко.

При цьому міністр зазначив, що не думає, що медичні установи будуть ризикувати втратою фінансування і вимагати з людей гроші.

Раніше повідомлялося, що з 1 липня декретні виплати в Україні складають 501,75 гривень в місяць. Виплата при народженні дитини поки що залишаються у розмірі 41280 грн.

Небезпека на кожному кроці: знаки Зодіаку, яким жахливо не пощастить у 2020 році
Представникам трьох знаків Зодіаку потрібно бути особливо обачними в 2020 році. По словам астрологів, небезпека чатує на них звідусіль. Хоча весь рік Білого Металевого Щура...
ТОП-5 найкращих зимових зачісок для кучерявого волосся
Кучеряве волосся вже самі по собі є прикрасою дівчини, без спеціальних укладок. Однак, щоб виглядати доглянутою, власниці кучерів важливо підібрати правильну зачіску. У зимовий період...
“Сідниці і груди”: Влад Топалов зізнався, за що полюбив Регіну Тодоренко
Регіна Тодоренко привабила свого теперішнього чоловіка Влада Топалова красивими сідницями і великими грудьми. У цьому артист зізнався, відповідаючи на запитання журналістів, що для нього найголовніше...
Новорічний манікюр 2020: езотерик назвав головні заборони
Манікюр на нігтях не тільки прикрашає руки жінки, але і наділений особливою сакральною силою, адже на нігтях розташовані енергетичні точки, які пов’язують жіноче біополе зі...