Уряд Грузії у найближчі роки отримуватиме 1 мільярд ларі від експорту марихуани

223
Уряд Грузії у найближчі роки отримуватиме 1 мільярд ларі від експорту марихуани - today.ua
Фото:focus.ua
Loading...

Плани уряду Грузії налагодити на території країни виробництво конопель і здійснювати експорт марихуани в медичних цілях міністр фінансів Іване Мачаваріані назвав новою для Грузії галуззю, яка обіцяє великі доходи для перемоги над бідністю, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

“У принципі, це нова галузь економіки. Культура давня, але виробництво з конопель продуктів, що використовуються в медичній галузі, є новинкою і пов’язане це з розвитком новітніх технологій”, – заявив Мачаваріані.

За словами міністра, ринок марихуани збільшується з геометричною прогресією, і до 2024-2025 років він складе близько $25 млрд.

“Тому і було вирішено долучитися до цього процесу, посилити наш експортний потенціал, і очікуємо, що протягом найближчих двох-трьох років ми зможемо отримати від експорту марихуани 1 млрд ларі (близько $ 400 млн), що дуже суттєво для грузинської економіки”, пояснив глава Мінфіну.

При цьому він зазначив, що виробництво і переробка конопель націлені на експорт, на зовнішній ринок, а тому розрахувати точну цифру фінансової вигоди, не так просто, враховуючи кон’юнктуру міжнародного ринку.

“Хоча, передбачається, що за 2-3 роки експорт складе близько 1 млрд ларі”, – сказав І.Мачаваріані, зазначивши, що радітиме, якщо ця цифра буде більшою.

Міністр заявив, що він розуміє стурбованість консервативної частини суспільства щодо «моральності» даного бізнесу,однак, вважає, що тут має перемогти здоровий глузд.

«Якщо подивитися на останні десятиліття нашої країни, головним джерелом моральної кризи і аморальності були бідність і неосвіченість, саме в цьому проблема. Ті доходи, які будуть отримані (від експорту марихуани ), ми спрямуємо на підвищення рівня освіти населення, боротьбу із бідністю та злиднями», – заявив міністр.

Проти легалізації марихуани виступив католікос-патріарх усієї Грузії Ілія II, який в своїй недільній проповіді назвав “великою помилкою” рішення Конституційного суду і заявив, що допущення споживання наркотиків в Грузії – це “ворожнеча до нації.”

Раніше повідомлялося, що Грузія поступово відмовляється від поліетиленових пакетів.

Бонуси до пенсії: хто першими отримає надбавки
Українські пенсіонери можуть отримати додаткові бонуси до своєї щомісячної пенсії. Така пропозиція діє для тих, у кого стаж перевищує загальну норму. В статті 28 Закону...
Субсидії в опалювальний період: які зміни чекають на українців
Через місяць в Україні стартує опалювальний період. Команда президента Зеленського неодноразово заявляла про те, що отримувачів субсидій в новому сезоні має стати більше. Крім того,...
Тарифи на комуналку знизяться: Зеленський зробив важливу заяву після зустрічі з Коломойським
Президент України Володимир Зеленський після своєї зустрічі з олігархом Ігорем Коломойським пообіцяв знизити тарифи на комунальні послуги для населення. Про це він розповів журналістам у...
Пенсія у смартфоні: що потрібно знати пенсіонерам про новий сервіс
З сьогоднішнього дня, 14 вересня, Пенсійний фонд України запустив у тестовому форматі новий електронний сервіс — мобільний додаток, через який пенсіонери отримають онлайн-доступ до даних...
ПриватБанк оновив Приват24: що зміниться в новій версії
Вчора, 12 вересня, у Дніпрі пройшов PrivatBank Innovation Day, де відбулась презентація оновленого додатку Приват24. Журналісти дізнались, як змінився мобільний додаток ПриватБанку, та які нові...
Скасування комуналки: коли і як запрацює нова реформа
Президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв про те, що для частини українців можуть скасувати оплату комунальних послуг. Пізніше з’явилося уточнення, що такі пільги стосуватимуться лише тих,...