Уряд Грузії у найближчі роки отримуватиме 1 мільярд ларі від експорту марихуани

222
Уряд Грузії у найближчі роки отримуватиме 1 мільярд ларі від експорту марихуани - today.ua
Фото:focus.ua

Плани уряду Грузії налагодити на території країни виробництво конопель і здійснювати експорт марихуани в медичних цілях міністр фінансів Іване Мачаваріані назвав новою для Грузії галуззю, яка обіцяє великі доходи для перемоги над бідністю, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

“У принципі, це нова галузь економіки. Культура давня, але виробництво з конопель продуктів, що використовуються в медичній галузі, є новинкою і пов’язане це з розвитком новітніх технологій”, – заявив Мачаваріані.

За словами міністра, ринок марихуани збільшується з геометричною прогресією, і до 2024-2025 років він складе близько $25 млрд.

“Тому і було вирішено долучитися до цього процесу, посилити наш експортний потенціал, і очікуємо, що протягом найближчих двох-трьох років ми зможемо отримати від експорту марихуани 1 млрд ларі (близько $ 400 млн), що дуже суттєво для грузинської економіки”, пояснив глава Мінфіну.

При цьому він зазначив, що виробництво і переробка конопель націлені на експорт, на зовнішній ринок, а тому розрахувати точну цифру фінансової вигоди, не так просто, враховуючи кон’юнктуру міжнародного ринку.

“Хоча, передбачається, що за 2-3 роки експорт складе близько 1 млрд ларі”, – сказав І.Мачаваріані, зазначивши, що радітиме, якщо ця цифра буде більшою.

Міністр заявив, що він розуміє стурбованість консервативної частини суспільства щодо «моральності» даного бізнесу,однак, вважає, що тут має перемогти здоровий глузд.

«Якщо подивитися на останні десятиліття нашої країни, головним джерелом моральної кризи і аморальності були бідність і неосвіченість, саме в цьому проблема. Ті доходи, які будуть отримані (від експорту марихуани ), ми спрямуємо на підвищення рівня освіти населення, боротьбу із бідністю та злиднями», – заявив міністр.

Проти легалізації марихуани виступив католікос-патріарх усієї Грузії Ілія II, який в своїй недільній проповіді назвав “великою помилкою” рішення Конституційного суду і заявив, що допущення споживання наркотиків в Грузії – це “ворожнеча до нації.”

Раніше повідомлялося, що Грузія поступово відмовляється від поліетиленових пакетів.

загрузка...