Україців не позбавлятимуть пільг і субсидій: експерт пояснив особливості закону про верифікацію

В Україні посилились панічні настрої у зв'язку із прийняттям закону про верифікацію виплат. В суспільстві з'явились побоювання, що держава може позбавити субсидій і пільг деяких громадян. На тлі цього експерт Олег Пендзин розповів про особливості закону про верифікацію та запевнив, що субсидіантів менше не стане.

Україців не позбавлятимуть пільг і субсидій: експерт пояснив особливості закону про верифікацію - today.ua

Експерт наголосив, що закон не спрямований на зменшення числа субсидіантів. Крім того, верифікацію в Україні вже проводили, і вона жодним чином не вплинула на виплати українцям. Більш того, серед одержувачів субсидій і без того постійно проводяться перевірки правильності призначення пільг.

"У державі не може бути 100 реєстрів. Потрібен один реєстр одержувачів соціальних виплат. Власне, це питання є одним з наріжних каменів цього закону", - зазначив Пендзин.

Тим часом інші аналітики вважають, що закон є документом, спрямованим на встановлення соціальної справедливості. В рамках закону одержувачів пільг очікують відразу три перевірки.

Перша перевірка - під час подачі документів. На другому етапі пільговика перевірятимуть в процесі отримання грошей. На третьому етапі перевірка відбудеться вже після отримання виплат.

За словами Пендзина, людині можуть призупинити видачу різних виплат тільки в тому випадку, якщо вона спеціально надає неправдиву інформацію про себе. Якщо ж виникають інші проблеми під час перевірки документів, на цій підставі держава ніколи не зупинить виплати і буде продовжувати розбиратися в ситуації.

Раніше також повідомлялось, що Кабінет міністрів спростив процедуру призначення житлових субсидій деяким категоріям громадян.