Today.ua

Українцям знову підвищують тарифи за комуналку: скільки заплатимо в березні

На початку лютого тарифи для українців подорожчали, зокрема, на холодну воду. В залежності від регіону вартість холодної води зросла на 6-20%. По Україні тарифи на воду не фіксовані, тому що собівартість її добування скрізь різна.

У містах, розташованих на берегах річок, вода близько, в степових містах – вода далеко, її треба транспортувати часом за сотню кілометрів, що несе за собою розтрати.

Найбільше, на 6,92 грн/куб. м, подорожчала вода у Кропивницькому. Незначний ріст тарифів на воду спостерігається в Києві – всього 2,17 грн/куб. м. Таким чином, використовуючи однаковий об'єм води, наприклад, 6 куб. м на сім'ю, сім'я з Кропивницького заплатить у березні 225,72 грн (6 куб. м х 37,62 грн/куб. м), що на 41,64 грн більше, ніж було у лютому. А столична сім'я заплатить 137, 94 грн за той же об'єм спожитої води (6 куб. м х 22,99 грн/куб. м).

Тарифи на воду періодично потрібно підвищувати, кажуть фахівці, адже у вартість води входить зарплата працівників водоканалів, витрати на очищення води, щоб її можна було пити, транспортування, податки, відрахування на поточний ремонт обладнання та амортизаційні відрахування (закупівля нового обладнання), прибуток. Всі ці розтрати також з часом дорожчають.

Експерт ринку комунальних послуг Євген Маглеванний заявив про те, що в середньому по усім водоканалам країни на зарплату йде 35-40% від кінцевого тарифу, на транспортування – 30-32%, ще близько 4% окремо на реагенти, ремонти, амортизацію, решта – податки (єдиний соціальний внесок на зарплату працівників, ПДВ) і прибуток 1-2%.

Зараз усі водоканали в Україні розраховують на отримання прибутку, тому зацікавлені регулярно підвищувати тарифи, а не вкладати гроші в обладнання, яке в багатьох регіонах істотно застаріло.

Раніше повідомлялося, що українцям доведеться платити за газ навіть у тих випадках, коли ним ніхто не користується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ