Українцям загрожує підвищення тарифів на воду

Українцям загрожує підвищення тарифів на воду. В Україні набула чинності оновлена редакція Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Порядок застосовується при встановленні НКРЕКП тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для суб'єктів природних монополій та поширюється на них при розрахунку тарифів. Формування тарифів на централізоване водопостачання чи водовідведення здійснюється з урахуванням витрат за кожним видом ліцензованої діяльності.

Українцям загрожує підвищення тарифів на воду - today.ua

Встановлено, що Комісія може коригувати складові структури тарифів у разі збільшення або зменшення:

  • мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму;
  • податків, зборів, платежів;
  • цін (тарифів) на реагенти, паливно-енергетичні ресурси, придбання води в інших суб'єктів господарювання або очищення власних стічних вод іншими суб'єктами господарювання;
  • курсу валют при наявності зобов'язань за запозиченнями (кредитами, позиками міжнародних фінансових організацій.

Нагадаємо, з 1 травня 2019 року українці будуть платити за комуналку по-новому. Народний депутат Олена Бабак повідомила, що у травні буде введено в дію закон про житлово-комунальні послуги, який змінить принцип обслуговування будинку та прибудинкової території, а також вводиться поняття абонплати за житлово-комунальні послуги і пеня на заборгованість по оплаті комуналки.

ДЖЕРЕЛОligazakon.net