Українцям уріжуть субсидії вперше за декілька років: хто залишиться без грошової допомоги

Автор: Оксана Житнюк

В поточному році українцям уріжуть субсидії. Грошову допомогу на сплату комуналки буде скорочено вперше за останні декілька років.

Українцям уріжуть субсидії вперше за декілька років: хто залишиться без грошової допомоги - today.ua

Так, якщо зараз розмір знижки рахують виходячи з того, що за комуналку потрібно платити не більше ніж близько 15% від сукупного доходу сім'ї, то вже в травні 2020 року цю норму збільшать аж до 20%.

Формулу розрахунку субсидії змінюють так, що кожній українській родині доведеться платити більше, а деяким – навіть на 500 грн більше. Таке нововведення набуде чинності наприкінці опалювального сезону 2019-2020 років.

На даний момент всі українці, які мають право на знижки, сплачують тільки ту суму, яка не перебільшує певного відсотка. У кожного цей відсоток різний. Щоб його розрахувати, потрібно дохід на одного члена родини розділити на два прожиткових мінімуми і помножити на 15%. Приміром, якщо середній дохід в родині на одну людину дорівнює 3 тис. грн, то сім'я може платити за комунальні послуги 11,6% від свого доходу.

Популярні зараз

Військовим в Україні доплатять по 30 000 гривень до зарплати: перелік нових отримувачів

Українцям будуть відключати електроенергію не лише через блекаути: в обленерго назвали причину

Робота для українців: названі країни, в яких найпростіше працевлаштуватися нашим громадянам

Ціни на гречку знову рушили з місця: яку нову вартість виставили супермаркети

Якщо сукупний дохід родини складає 9 тисяч гривень, то взимку за комуналку можна буде платити 1044 грн. Якщо ж виходить більше, все, що перевищує цю суму, покриватиме субсидія.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Згідно з новою формулою, замість 15% встановлюється коефіцієнт в 20%. Таким чином, та сама родина за новою схемою розрахунку отримала б субсидію в розмірі 342 грн.

Нагадаємо, раніше в Мінсоцполітики розповіли, як отримати субсидію боржникам за комуналку.