Українцям розповіли, як можна економити на сплаті комунальних послуг

Ціни на газ, електроенергію та опалення в середньому піднімуться ще на 30%. Для того, щоб економити на енергоносіях, мешканцям будинків потрібно об’єднуватися в ОСББ або ЖБК. Про це заявив голова Асоціації ЖБК та ОСББ Костянтин Киричук в ефірі одного з українських телеканалів.

Українцям розповіли, як можна економити на сплаті комунальних послуг - today.ua

За його словами, українці повинні розуміти, що тарифи, які сьогодні існують, не є ринково обґрунтованими, і вони дешевші приблизно на 30%. А ці відсотки доплачують платники податків. Саме тому, громадяни повинні об'єднуватися в такі структури як ОСББ або ЖБК, що допоможе їм економити на сплаті комунальних послуг, адже держава виділятиме таким об'єднанням додаткові кошти.

"Для ОСББ існують програми 30/70. Існують й інші муніципальні програми, за якими можна на сьогоднішній день зменшити своє споживання на 50%. Зараз українці споживають на 50% електроенергії більше, ніж повинні, через те, що ми не вміємо економити. Повністю утеплений будинок дає 15% економії, металопластикові вікна в під’їзді, подвійні вхідні двері дають ще 10%. Індивідуальний тепловий пункту дає 30% економії. Тобто за сезон можна повернути витрачені гроші", – пояснив Киричук.

https://youtu.be/sUw9wzRyN6s

Народний депутат VI скликання Юрій Ганущак вважає, для того, щоб менше платити, потрібно застосовувати енергозберігаючі технології.

"Я плачу півтори тисячі за 80 кв. м. Я дивуюся, як люди за 40 кв. м. платять 2,5 тисячі гривень. Великі платіжки є через те, що будинки неутеплені, нема теплового пункту й через опалення, яке не відповідає температурі на вулиці", – розповів нардеп.

Раніше повідомлялося, що з 1 травня 2019 року українців штрафуватимуть за борги по комунальним послугам. Розміри штрафів сягатимуть 0,01% боргу за кожен день прострочення після 20 числа поточного місяця.

ДЖЕРЕЛОzik.ua