Українцям розповіли про причини скорочення субсидій

Українцям розповіли про причини скорочення субсидій  - today.ua

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у січні-березні 2019 року значно скоротилися у порівнянні з попереднім роком. Це пов'язано зі зниженням кількості субсидіантів, а також сприятливими погодними умовами. Про це йдеться у звіті НБУ.

За даними Національного банку, в I кварталі 2019 року доходи населення продовжували зростати високими темпами. В той же час їх зростання сповільнилося як за рахунок заробітних плат, так і субсидій на оплату послуг ЖКГ.

"Бюджетні видатки на субсидії на оплату послуг ЖКГ скоротилися на 33,6% г/р. З одного боку, відбувалося скорочення кількості субсидіантів (на 41,6% р/р), з іншого боку - падіння обсягів субсидій стримувалося підвищенням тарифів на опалення і гарячу воду", - заявили в НБУ.

Сума субсидій, призначених домогосподарствам, в січні-березні склала 649,1 млн гривень, тоді як у той самий період в 2018 році - 471,1 млн гривень.

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко повідомив українцям, що в травні їм перерахують субсидії на новий опалювальний сезон. У цей раз субсидія буде призначена тільки тим сім'ям, у яких станом на травень–червень не буде заборгованості за комунальні послуги.

Річну субсидію будуть розраховувати на основі доходів громадян, отриманих у ІІІ-ІV кварталах 2018 року. При перерахунку субсидій також будуть перевіряти, наскільки інформація, надана одержувачами, відповідає інформації, яка вказана в декларації.

Звертатися за субсидією з новою заявою та декларацією про доходи потрібно буде тим громадянам, у яких змінився склад сім'ї або рівень доходів.

Раніше повідомлялося, що в жовтні 2019 року всі пільги в Україні монетизують за прикладом субсидій. Тим пільговикам, які захочуть отримувати виплати готівкою через відділення "Ощадбанку", восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку.

Пенсію в Україні можна отримувати при мінімальному стажі: що потрібно знати
Пенсійний вік в Україні щороку зростає, але незважаючи на це, пенсіонери в Україні у деяких випадках можуть оформити пенсію незалежно від віку і навіт...
Ляшко назвав області України, де коронавірус більше не небезпечний
Коронавірус найактивніше поширюється по західних областях України. За весь період епідемії лідерами по захворюваності залишаються Рівненська, Львівськ...
Гороскоп на 14 липня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Ракам побалувати себе, а Скорпіонам змінити обстановку
Гороскоп на вівторок, 14 липня 2020 року, обіцяє вдалий день для тих, хто звик жити за планом. Причому, чим ретельніше буде складено і продумано план,...
Вихідні дні в серпні: чим порадує громадян України останній місяць літа
Вихідні дні в серпні принесуть чимало радості тим, хто працює на п'ятиденному графіку. Адже на серпень припадає одне державне свято, а отже, і відпочи...
Хотів налякати: деталі смертельної ДТП під Харковом, що зламала долі кільком людям
ДТП, що сталася під Харковом, забрала людське життя, а також зламала долі кількох людей, розповідає видання expres.online. Трагедія сталася на Харк...