Українцям перерахують зарплати: “Слуга народу“ хоче скасувати один із податків

Українцям перерахують зарплати: “Слуга народу“ хоче скасувати один із податків  - today.ua

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубинський зареєстрував законопроект про скасування військового збору, таким чином підтримавши ініціативу, з якою раніше виступив глава Офісу президента Андрій Богдан.

Якщо документ підтримає коаліція, вже в наступному році в Україні фактично приберуть один з податків на зарплату. В результаті середній розмір виплат може збільшитися приблизно на 160-200 грн.

Щороку з усіх українців збирають близько 20 млрд грн військового збору. Розмір внеску закріплений у відсотках від зарплати і фактично є доповненням до податку на доходи фізосіб.

У 2019 році з урахуванням зростання заробітних плат українці заплатять близько 20 млрд грн військового збору. Платити повинні із зарплат і заробітків (1,5%). При офіційній зарплаті в 20 тис. грн щомісяця відраховується військовий збір в сумі 300 грн. А з середньої зарплати (трохи більше 10 тис. грн) – близько 160 грн.

Скільки українці заплатили військового збору:


  • 2018 рік – 18 млрд 723 млн грн;

  • 2017 рік – 15 млрд 67 млн грн;

  • 2016 рік – 11 млрд 457 млн грн;

  • 2015 рік – 9 млрд 153 млн грн;

  • 2014 рік – 2 млрд 523 млн грн.

Нещодавно Андрій Богдан заявив, що військовий збір можуть відмінити за умови зростання економіки. Олександр Дубинський в свою чергу зареєстрував законопроект, де говориться: економіка зростає і військовий збір можна скасовувати.
"Зростання валового внутрішнього продукту у другому кварталі 2019 року склав 4,6% до аналогічного періоду 2018 року. Такі позитивні тенденції закладені і в Програмі діяльності уряду України на найближчі п'ять років (економіка України зросте на 40% за 5 років). Серед ключових цілей Програми уряду – зниження загального податкового навантаження. Тому вирішення питань фінансування видатків держави, можливо, як за рахунок росту економіки країни, так і за рахунок скорочення "тіньових схем", – написав Дубинський в пояснювальній записці.

Військовий збір – це податок на прибуток в розмірі 1,5% від доходів фізичних осіб. Його сплачують як резиденти, так і нерезиденти, які отримують дохід в Україні.

Раніше Андрій Богдан заявляв, що якщо військовий збір скасують, то в кишенях українців щорічно буде залишатися близько 20 млрд грн.

“Президент загубився“: Гонтарєва ошелешена заявою Зеленського про долар по 30 грн
Ідею президента Володимира Зеленського про штучну девальвацію гривні до 30 грн/дол. однією з перших розкритикувала екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєв...
В Україні терміново закривають пляжі: що виявили у воді
В Україні мешканці п'яти міст можуть залишитись без улюблених місць відпочинку, там терміново закривають пляжі. Проби води на громадських пляжах показ...
Зеленський відреагував на смертельну ДТП під Києвом: водіям збільшать штрафи за нетверезе водіння
Президент Володимир Зеленський відреагував на смертельну ДТП, яка сталася на трасі під Києвом 12 липня. За словами глави держави, ця трагедія є страшн...
Європа не відкриє свої кордони для українців: у МЗС дали невтішний прогноз
Євросоюз 14 липня перегляне перелік країн, громадянам яких дозволений в'їзд у Європу під час карантину. В даний момент Україна знаходиться в “червоній...
Комаровський розповів, чому не всі можуть заразитися коронавірусом
Євген Комаровський, дитячий лікар-педіатр і телеведучий, у своєму новому ролику на Youtube-каналі розповів, чому коронавірусом в умовах пандемії зараж...