Українцям перерахують зарплати: “Слуга народу” хоче скасувати один із податків

Українцям перерахують зарплати: "Слуга народу" хоче скасувати один із податків - today.ua
Loading...

Нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубинський зареєстрував законопроект про скасування військового збору, таким чином підтримавши ініціативу, з якою раніше виступив глава Офісу президента Андрій Богдан.

Якщо документ підтримає коаліція, вже в наступному році в Україні фактично приберуть один з податків на зарплату. В результаті середній розмір виплат може збільшитися приблизно на 160-200 грн.

Щороку з усіх українців збирають близько 20 млрд грн військового збору. Розмір внеску закріплений у відсотках від зарплати і фактично є доповненням до податку на доходи фізосіб.

У 2019 році з урахуванням зростання заробітних плат українці заплатять близько 20 млрд грн військового збору. Платити повинні із зарплат і заробітків (1,5%). При офіційній зарплаті в 20 тис. грн щомісяця відраховується військовий збір в сумі 300 грн. А з середньої зарплати (трохи більше 10 тис. грн) – близько 160 грн.

Скільки українці заплатили військового збору:

  • 2018 рік – 18 млрд 723 млн грн;
  • 2017 рік – 15 млрд 67 млн грн;
  • 2016 рік – 11 млрд 457 млн грн;
  • 2015 рік – 9 млрд 153 млн грн;
  • 2014 рік – 2 млрд 523 млн грн.

Нещодавно Андрій Богдан заявив, що військовий збір можуть відмінити за умови зростання економіки. Олександр Дубинський в свою чергу зареєстрував законопроект, де говориться: економіка зростає і військовий збір можна скасовувати.

“Зростання валового внутрішнього продукту у другому кварталі 2019 року склав 4,6% до аналогічного періоду 2018 року. Такі позитивні тенденції закладені і в Програмі діяльності уряду України на найближчі п’ять років (економіка України зросте на 40% за 5 років). Серед ключових цілей Програми уряду – зниження загального податкового навантаження. Тому вирішення питань фінансування видатків держави, можливо, як за рахунок росту економіки країни, так і за рахунок скорочення “тіньових схем”, – написав Дубинський в пояснювальній записці.

Військовий збір – це податок на прибуток в розмірі 1,5% від доходів фізичних осіб. Його сплачують як резиденти, так і нерезиденти, які отримують дохід в Україні.

Раніше Андрій Богдан заявляв, що якщо військовий збір скасують, то в кишенях українців щорічно буде залишатися близько 20 млрд грн.

Квартал 95 “відхрестився” від спільного проекту з Аллою Мазур в “Лізі Сміху”
Алла Мазур на всю країну оголосила про страшний діагноз – онкологію. Декілька днів тому у соціальних мережах почала поширюватися інформація про те, що телеведуча могла...
ТОП-5 найрозумніших порід собак
Віддана і добра собака – це великий подарунок для господарів. Але ще набагато краще, коли собака легко навчається командам і може стати гарним захисником. Будь-яка...
Як швидко додзвонитися оператору Vodafone
Vodafone є одним з найбільш популярних мобільних операторів в Україні. Часом у абонентів Vodafone виникають певні труднощі з поповненням рахунку, переходом на інший тарифний план,...
ПриватБанк знімає у клієнтів гроші з депозитів без їх відома
ПриватБанк відмовив клієнту у проханні розірвати депозит, при цьому знявши з його рахунку комісію. Гроші за депозитом жінці незабаром повернули, тепер вона вимагає повернути комісію,...