Українцям хочуть “урізати” прожитковий мінімум: що закладено в бюджеті на 2020 рік

Українцям хочуть "урізати" прожитковий мінімум: що закладено в бюджеті на 2020 рік - today.ua
Loading...

Запропонований у проекті держбюджету на наступний рік прожитковий мінімум у розмірі 2189 грн в 1,7 разів менше від його фактичного розміру. Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи проект закону “Про державний бюджет на 2020 рік”. На його думку, одній людині, затягнувши пояс, можна прожити місяць мінімум на 3700 грн.

“Запропонований прожитковий мінімум в 1,7 разів менше від його фактичного розміру. А за оцінкою експертів – в два рази менше рівня абсолютної бідності (фізіологічного мінімуму для життя людини, визначеного за міжнародними критеріями ООН, – це $5 на день для країн Центральної та Східної Європи)”, – зазначив Пацкан.

Також він додав, що депутати прийняли постанову про проведення 18 грудня парламентських слухань щодо проблеми формування прожиткового мінімуму.

“Ця Тема дуже актуальна. Адже Нобелівська премія з економіки в цьому році дана саме за наукові розробки з подолання бідності”, – підкреслив Пацкан.

За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, тільки коли економіка України виросте мінімум на третину від поточного показника, після цього прожитковий мінімум буде вище 4 тисяч гривень. Гончарук зазначив, що встановлений зараз прожитковий мінімум у розмірі 1,5 – 2 тисяч грн є формальним, і для життя цього замало.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум збільшиться на 162 гривні і становитиме 2027 гривень. До цієї суми прив’язані пенсії, зарплати держслужбовців і аліменти, які також поступово будуть зростати.

Київстар дарує безлімітне користування соцмережами
Київстар повідомив приємну новину, що з 15 листопада 2019 року збільшує кількість послуг у тарифі "Київстар Родина" без зміни вартості. На офіційному сайті мобільного оператора...
Могилевська засвітила пишний бюст: “Подивіться, яке тіло!”
Наталія Могилевська останнім часом почала проявляти себе набагато активніше. І це українській співачці вдається просто чудово. Фанати зірки не встигли відійти від її шикарного виступу...
Скрізь паскудить: Оля Полякова поскаржилася на подарунок молодшої дочки, краще б захотіла останній iPhone
Оля Полякова розповіла про поповнення в їх великому сімействі і поскаржилася на те, що їй дуже важко справлятися з двома вихованцями. Як виявилось, її молодша...
ТОП-5 найбільш агресивних порід собак
Собаки по праву вважаються найкращими друзями людини, проте багато з них не настільки доброзичливі, як здається на перший погляд. Будь-яка собака може вкусити, навіть та,...