Українців попереджають про фальшиві чеки у магазинах

Автор: Бордун Дарина

Під час здійснення покупок у магазинах українцям потрібно бути обачнішими. Існує великий ризик отримати фальшивий чек. А це означає, що в разі необхідності повернути або обміняти придбану річ не вийде.

 Українців попереджають про фальшиві чеки у магазинах - today.ua
Фото: 11.rodina.news

Відповідно до закону, чек — це фактично договір купівлі-продажу між покупцем і продавцем. Якщо людина придбала неякісний товар, то і повертати його слід із фіскальним чеком. Проте, якщо чек фальшивий, то гроші ніхто не поверне.

Є чеки, на яких внизу написано "недійсний чек, навчальний режим". Але покупці в Україні не звикли вчитуватися в чеки і тому потрапляють на такий обман.

Навіть справжні чеки українці, на відміну від сумлінних європейців, беруть не завжди, хоча покупцям настійно радять вимагати чеки.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

На сайті Державної фіскальної служби можна перевірити справжність чеку. Там потрібно зареєструватися та ввести дані з чека. Після цього служба надає інформацію на електронну пошту і вказує, чек справжній або підроблений.

Також перевірити чек на оригінальність можна на касі. На чеку має бути найменування придбаного товару, сума, дані особи продавця, дата і місце покупки, а також номер касового апарату, який друкував чек.

Чек підроблений у тому разі, якщо хоча б один з пунктів відсутній.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Юристи зазначають, що українське законодавство не передбачає жорсткої відповідальності за фальшиві чеки. Найбільший штраф за продаж товарів з незаконним чеком — 340 гривень.

Нагадаємо, в Україні 25 вересня в обіг ввели оновлену 20-гривневу купюру.