Українцям у травні перерахували субсидії, і багато хто залишився без виплат. Деяких з них субсидій позбавили випадково, і громадяни мають право повернути свої гроші. Про це розповів заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко. Він пояснив, куди потрібно звертатися за допомогою, і що робити тим, кого коронавірус позбавив заробітка.
Деяких українців субсидій позбавили начебто "за борги", навіть тих, у кого боргів перед державою немає. З такою проблемою стикнулася пенсіонерка зі Львова, у якої "зняли" субсидію незаконно.
"Я пенсiонерка. Мiй син-iнвалiд отримує соціальну допомогу. 26 травня я отримала повідомлення, де написано, що у мене "борг", тому знiмають субсидiю. Я вирiшила показати соцiальному захисту усi зiбранi чеки, де вказано, що я вчасно оплачую, однак у зв'язку з карантином охорона до них мене не впустила. I тепер я не можу довести, що сплачувала за квитанціями", - розповіла постраждала.
За словами міністра, у подібних випадках громадянам необхідно звертатися до органів соцзахисту населення з письмовою заявою, або написати заяву вдома і надіслати її поштою. Якщо протягом 10 днів відповіді не має, то треба з'ясовувати, на якому етапі розгляду конкретний документ.
Постачальники послуг надають інформацію про наявність простроченої заборгованості управлінням соцзахисту, і бувають випадки, коли ця інформація не відповідає дійсності. Тому якщо одержувач субсидій сплачував комунальні послуги, а на нього повісили борги і подали про це інформацію в управління соцзахисту, тоді враховуючи карантинні обмеження щодо особистого прийому, копії документів необхідно направити поштою на адресу управління соцзахисту. Обов'язково потрібно прослідкувати, щоб документи дійшли і виплати перерахували.
Те ж саме стосується і безробітних громадян. Їм також необхідно напряму, або поштою звернутися до органів соцзахисту за виплатами субсидій. Тим, хто у березні і квітні втратив роботу через карантин, то при розрахунку їм субсидії буде враховуватися виключно поточні доходи у вигляді допомоги по безробіттю.
Раніше повідомлялося, що у травні розмір субсидій, в порівнянні з квітнем, в середньому зменшився на 39%, так само як і зменшилася кількість субсидіантів.