Українські пенсіонери незабаром можуть почати отримувати три різні пенсії. Згідно з новою пенсійною реформою, яку необхідно впровадити Україні для отримання чергового кредиту від МВФ, в країні буде введена трирівнева пенсійна система. Це може статися вже на початку 2021 року.
Така практика поширена у всіх розвинених країнах. В Україні на сьогоднішній день існує перший пенсійний рівень – солідарні пенсії, коли з зарплат працюючих громадян до Пенсійного фонду відраховується єдиний соціальний внесок (ЄСВ) і зібрана сума йде на виплату пенсій нинішнім пенсіонерам.
Другий рівень передбачає введення обов'язкових пенсійних накопичень, які при виході на пенсію повертаються вкладнику в повному обсязі (і з відсотками).
На третьому пенсійному рівні вводяться добровільні пенсійні накопичення, які зберігаються в недержавних пенсійних фондах (НПФ) і також виплачуються у повній сумі або частинами при виході на пенсію.
В Україні намагаються зробити обов'язковими пенсійні накопичення, які повинні будуть перераховувати на пенсійні рахунки як працівники, так і роботодавці. Уряд планує, що поступово накопичувальна пенсія витіснить солідарну державну пенсію, і таким чином українці розвантажать Пенсійний Фонд і самі почнуть відкладати собі на пенсію.
Планується, що вже з нарахованої працівникові зарплати на його індивідуальний пенсійний рахунок буде переводитися мінімум 1% (за бажанням працівника відсоток може бути збільшений), і ще 2% нарахованої зарплати на той же рахунок буде переводити роботодавець. Відповідно до пенсійного законопроекту, в 2021 році відсоток обов'язкових накопичувальних пенсійних відрахувань буде становити 3%, у 2030 році – 4%, ще через 10 років це буде вже 6%, а в 2050-му – 7%.
По досягненню пенсійного віку українці самі зможуть вибирати, як розпорядитися грошима. Можна буде забрати відразу всю суму, або розподілити виплати на 5-10 років, або отримати довічне утримання.
Раніше повідомлялося, що з 1 липня мінімальна пенсія українських громадян підвищиться на 57 гривень.