Українці суттєво переплачують за комунальні послуги: ЖЕКи вписують у платіжки необгрунтовано завищені цифри

Українці суттєво переплачують за комунальні послуги: ЖЕКи вписують у платіжки необгрунтовано завищені цифри - today.ua
Loading...

Нещодавно апеляційний суд визнав, що ціни на газ, які діяли два з половиною роки, є незаконними. У зв’язку з цим українці отримали підстави для перерахунку платежів за газ і тепло.

Тим не менш, українці платять втридорога ще й за послуги ЖКГ.

Журналістам вдалося з’ясувати, що місцева влада через ЖЕКи на свій розсуд і в порушення діючих нормативів вписують завищені цифри в комунальні платіжки. Держава контролю над цим процесом не здійснює.

При цьому реформа децентралізації відсторонила центральну владу від втручання в цю сферу і дозволила місцевій владі практично безконтрольно стягувати з українців непомірні суми.

Так, з травня 2018 року жителі Люботина Харківської області переплатили за одну тільки холодну воду і водовідведення майже 1 млн грн, який незаконно було включено в тариф місцевою радою.

Також відомо, що держава відправила місцевим комунальникам 115 тис. грн – на погашення субсидій. А за фактом ці кошти перекочували в Люботинську міськраду.

Сума, на перший погляд, невелика, але це лише за одну недорогу послугу в містечку, де населення складає 20 тис. жителів. А таких міст в Україні – півтори тисячі.

“Практика використання економічно необґрунтованих тарифів властива багатьом містам. Аналізуючи зараз тарифи по 150 містам в чотирьох областях – Вінницькій, Харківській, Полтавській і Житомирській, – ми бачимо завищення в цілому тарифів до 14% від нормативів. Завдяки цьому, за нашими оцінками, з державного бюджету залучено субсидій на 3-6% більше, ніж повинно було бути”, – розповіли в Житловому союзі України.

Нагадаємо, раніше глава Офісу президента України Андрій Богдан заявив, що в команді Володимира Зеленського мають намір знижувати тарифи на комунальні послуги для населення.

Як їсти і не поправлятися: дієтологи назвали Топ-5 продуктів для схуднення
Якщо ви не впевнені, що можна, а що не варто їсти у процесі схуднення, зверніть увагу на поради дієтолога, який розкаже про продукти, які зроблять...
Не має аналогів: Київстар запустив унікальний тариф
Київстар запровадив нові тарифні плани. У рамках унікального тарифного плану абоненти Київстар отримують 12 Гб мобільного інтернету на максимально можливій швидкості в мережах 3-го покоління....
Гонтарева назвала ПриватБанк фінансовою пірамідою
ПриватБанк порівняли з відомо фінансовою пірамідою МММ, яка існувала в 90-х роках минулого століття. Такий висновок зробила екс-голова НБУ України Валерія Гонтарєва. Колишня глава Національного...
Суттєво похолодає: прогноз погоди на 22 жовтня
Український гідрометцентр повідомив, що у вівторок, 22 жовтня, в Україні утримається тепла безвітряна погода, яка дозволяє накопичуватися в повітрі шкідливим викидам, а суттєве похолодання очікується...