У лютому українці почали отримувати платіжки від нових постачальників електроенергії. Слід знати, що через реформи на енергоринку старих обленерго більше немає. Вони розділилися на дві компанії, одна з яких обслуговує розподільні електромережі, а друга - постачає електроенергію, формує платіжки і забезпечує розрахунки зі споживачами. Українцям важливо не упустити поновлення, які є в платіжці за електроенергію.
Директор компанії "Київські енергетичні послуги" Віктор Мельников розповів українцям, що в рахунках, які люди отримають в лютому, зміняться реквізити, оскільки змінився постачальник. Постачати енергію киянам буде компанія "Київські енергетичні послуги".
Віктор Мельников каже, що через реформи енергетичного ринку з січня постачальники електроенергії змінилися для всіх українців. Відзначається, що переукладати договори людям не потрібно. Щоб випадково не оплатити колишньому постачальнику за спожите в січні світло - касиру в банку або на пошті треба сказати про зміну рахунку. Якщо ви раніше платили через Інтернет, за допомогою онлайн-банкінгу, то доведеться самостійно оновити реквізити.
Директор компанії "Київські енергетичні послуги" додав, що найбільш зручний спосіб оплати за електроенергію - це користування особистим кабінетом. Через особистий кабінет постачальника, який можна знайти на сайті, можна передати показання лічильника, можна оплатити за спожиту електроенергію, можна контролювати стан своїх нарахувань і відповідно розрахунків.
До речі, платити через сайт постачальника можна без комісії.
Терміни, коли необхідно передавати показники, не змінилися. Дані, як і раніше, можна вносити на сайті або повідомляти оператору. Номер є в платіжці і на інтернет-сайті постачальника.
Нагадаємо, в Україні стартувала монетизація субсидій, яка буде відбуватися в три етапи:
– з 1 січня 2019 року "живі гроші" на банківський рахунок почнуть надходити тим, хто вперше звернувся за допомогою;
– з 1 травня 2019-го монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію або пільгу вже багато років;
– з 1 жовтня 2019-го запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує субсидію або пільгу, буде одержувати їх грошима.