Українці будуть отримувати субсидії по-новому: що змінилося з 1 жовтня

В Україні з 1 жовтня 2019 року вводиться монетизація субсидій - пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер виплачувати субсидію на комуналку будуть двома способами — готівковим і безготівковим.

Українці будуть отримувати субсидії по-новому: що змінилося з 1 жовтня - today.ua

У Кабінеті міністрів України зазначили, що у безготівковій формі субсидії будуть нараховувати всім пільговикам автоматично. Кошти будуть надходити на персональний особовий рахунок в "Ощадбанку", а потім ці гроші будуть автоматично перераховуватися на оплату житлових і комунальних послуг.

А ось у готівковій формі субсидії призначатимуть на підставі заяв, які потрібно подати з 1 по 15 жовтня і вказати в заяві номер рахунку в "Ощадбанку" або відділення "Укрпошти", якщо субсидіант бажає отримувати готівку по пошті. При собі необхідно мати паспорт, ІПН та свідоцтво пільговика.

Зазначається, що людина буде оплачувати фактично спожиті послуги разом з урахуванням суми субсидії. А якщо більше одного місяця у субсидіанта буде борг на суму понад 340 гривень, то виплату пільги готівкою припинять. Надалі її виплачуватимуть тільки по безналу.

Ще одним нововведенням стане скорочення нормативів на витрату газу. Так, якщо раніше на опалення кожного кубометра площі компенсували 4,5 кубометра газу, зараз — 4 куба. Тому якщо замість чотирьох кубів громадянин буде витрачати п'ять, то зайвий обсяг субсидія покривати не буде.

Деякі ж українці зовсім не отримають знижку на оплату комуналки. Так, субсидія не нараховуватиметься, якщо:

  • є будинок площею від 200 кв. м, квартира або від 120 кв. м;
  • машина віком до 5 років;
  • зробили покупку на суму від 50 тис. грн;
  • останнім часом не сплачували ЄСВ і не перебували на обліку в Центрі зайнятості.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада підтримала законопроект про верифікацію пенсій та інших державних виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів.

ДЖЕРЕЛОstrana.ua