Український літак збила ракета: Зеленський наполягає на жорсткому покаранні винних

Іран офіційно заявив, що український літак МАУ, який потрапив в авіакатастрофу 8 січня поблизу Тегерана, збила ракета. Трагедія, яка забрала життя 176 пасажирів, сталася через "людський фактор". Володимир Зеленський відреагував на зізнання Ірану, зазначивши, що винні повинні бути як можна швидше покарані, тіла загиблих повернуті на батьківщину, а сім'ям постраждалих виплачені компенсації. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Український літак збила ракета: Зеленський наполягає на жорсткому покаранні винних  - today.ua

"Ранок сьогодні не був добрим, але приніс правду. Ще до закінчення роботи міжнародної комісії Іран визнав свою провину в збитті українського літака. Але наполягаємо на цілковитому визнанні вини. Ми очікуємо від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Сподіваємося, що розслідування надалі відбуватиметься без штучних затримок і перепон. Наші 45 фахівців мають отримати повний доступ і взаємодію для встановлення справедливості", — заявив президент.

Президент висловив сподівання, що розслідування в подальшому буде відбуватися без штучних затримок і перешкод і Іран в короткі терміни притягне винних до відповідальності.

Українці в коментарях висловлюють свої співчуття сім'ям загиблих і перебувають у шоці від того, як взагалі могла статися така трагедія.

[gallery td_select_gallery_slide="slide" size="medium" ids="109506,109507,109508,109509"]

Нагадаємо, 8 січня в Тегерані розбився літак Boeing 737 української авіакомпанії МАУ, на борту якого було 176 пасажирів. В результаті авіакатастрофи загинули 11 українців. Літак зник з радарів через кілька хвилин після вильоту. Як пізніше визнала іранська сторона, український літак помилково прийняли за ворожий об'єкт, після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції.

ДЖЕРЕЛОunian.net