Українським водіям загрожує дефіцит дизпалива і підвищення цін

Найближчим часом українським водіям загрожує дефіцит дизпалива і підвищення цін. Сьогодні має місце дестабілізація поставок нафтопродуктів з Білорусі.

Українським водіям загрожує дефіцит дизпалива і підвищення цін - today.ua

- На даний момент постачання пального в Україну з Білорусі припинені, і поки важко сказати, коли вони будуть відновлені, — розповів директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн. - Зараз на Мозирському заводі проводиться діагностика обладнання і виявляються пошкодження, що сталися внаслідок поставки з Росії неякісної нафти. Факт наявності неякісної нафти і на українській ділянці нафтопроводу „Дружба“, що йде в Європу, підтвердила українська компанія „Укртранснафта“.

За словами експерта, цей фактор може позначитися на цінах, в першу чергу на дизельне паливо.

- З Білорусі ми отримуємо близько 30% дизпалива, - говорить Сергій Куюн. - По бензину ситуація краща. Є постачання бензину з Литви та Польщі. Зараз український ринок дизельного палива буде активно переорієнтуватися на морські поставки. Крім того, зазвичай в такі періоди збільшується прокачування дизельного палива з Росії. Можливо, що і зараз буде задіяний цей варіант. Ситуація, що склалася, в черговий раз показує, що Україна повинна мати власні запаси пального під контролем держави. Зазначу, що проблеми з постачанням нафтопродуктів виникли на тлі зростання вартості нафти на світовому ринку. Тому прогнозувати, якою буде ціна на пальне, поки складно. Думаю, що вартість бензину залишиться на нинішньому рівні, а ось дизпаливо може подорожчати. На скільки, поки не ясно.

Раніше експерти прогнозували зростання вартості скрапленого газу до 14 гривень за літр.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua