Українським прикордонникам дозволили стріляти на ураження: в Держприкордонслужбі озвучили подробиці

1352
Українським прикордонникам дозволили стріляти на ураження: в Держприкордонслужбі озвучили подробиці - today.ua
Фото: ipress.ua

Ухвалення народними депутатами ВР закону про прилеглу зону України, яким прикордонники Морської охорони Держприкордонслужби наділяються повноваженнями на відкриття вогню без попередження в разі відбиття атаки агресора, це, скоріше, декларування права, ніж практична норма, яку прикордонникам доведеться застосовувати вже сьогодні.

“Будемо, звичайно, сподіватися, що такої необхідності в українських прикордонників не буде. Таким правом вже можуть користуватися військовослужбовці Збройних сил України, але це правило не було чітко прописано для військовослужбовців Державної прикордонної служби. Тому цей пункт був доданий у цей законопроект. І, дійсно, вносяться зміни до закону “Про державну прикордонну службу України”. Так, кораблям і катерам Морської охорони надається право застосовувати зброю без попередження для відбиття збройного нападу і вторгнення на територію України озброєних військових груп і злочинних угруповань, для припинення збройних конфліктів та збройних провокацій, для відбиття нападу на кораблі і судна Державної прикордонної служби України або інші судна України, а також для припинення збройного опору”, – розповів помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян.

Олег Слободян зазначив, що з військовослужбовцями Держприкордонслужби будуть додатково проведені навчальні заняття.

“Будуть заняття з військовослужбовцями, в рамках яких їм буде пояснено порядок застосування зброї”, – додав Слободян.

Раніше повідомлялося, що всі кораблі та катери Державної прикордонної служби України (ДПСУ) приведені у повну бойову готовність.

загрузка...