Українка півтора місяці переховується від чоловіка-іранця

Українка півтора місяці переховується від чоловіка-іранця  - today.ua

У посольстві України в Ірані вже півтора місяці переховується від свого чоловіка-іранця 32-річна громадянка України. Вона заявила, що втекла від чоловіка через насильство, передає "BBC Україна".

Як заявив консул України в Ірані Сурен Бальянц, повернутися в Україну жінці не дозволяють іранські закони.

"Відповідно до законодавства Ірану, жінка, яка вступає в шлюб з іранцем, автоматично набуває громадянство Ірану. З країни вона може виїхати або за нотаріальним дозволом чоловіка, або після розлучення, чого немає в даному випадку", - пояснив він.

Проблема полягає у тому, що за іранським законодавством право на розлучення за бажанням є тільки у чоловіків. Жінці, щоб отримати розлучення, необхідно довести у суді факти жорстокого або принизливого поводження, наркоманії, пияцтва або іншої небезпечної поведінки чоловіка.

Українка після заміжжя потрапила у сім'ю, де терпіла знущання. Під час останнього інциденту чоловік порізав їй руки склом, і вона змушена була втекти втекла до посольства, де їй надали необхідну допомогу. Однак  паспорт жінки залишився у чоловіка.

"Ми намагаємося отримати відповідний висновок судово-медичної експертизи. Поки його немає, чоловік може вимагати повернення жінки додому в примусовому порядку. Дітей у них немає і жінка готова відмовитися від усіх претензій до чоловіка, тільки б швидше повернутися в Україну", - повідомив Сурен Бальянц, зазначивши, що консули вже працюють над підготовкою пакету документів для розлучення. Також потерпілій допомогли встановити зв'язок з матір'ю в Україні.За державною фінансовою допомогою вона поки що не зверталася.

При цьому, повідомив консул, чоловік українки весь цей час приходить до будівлі і вимагає її повернення. "Відеозапис підтверджує, що чоловік перешкоджав руху автомобіля посла. Ми розцінюємо це як напад. Він також намагався незаконно і силою проникнути в будівлю посольства, були пошкоджені двері," - зазначив Бальянц.

Іранська сторона ситуацію повністю ігнорує, заявив він - дипломатична поліція Ірану не намагалася перешкоджати нападам, а спроби іранця проникнути на територію посольства зупинили співробітники ДПСУ.

«Ми не розуміємо, чому ця людина досі на волі. Це показова ситуація - якщо трапиться більш серйозна подія, іранська дипломатична поліція може зреагувати подібним чином», - наголосив консул.

Раніше Today UA повідомляв, що в Україні набув чинності наказ МВС про термінові забороняющі приписи в ситуаціях домашнього насильства.

 

“Кохану не віддають“: Басков і Кіркоров знялися в кліпі на підтримку Олександра Лукашенка
Популярні російські співаки знялися в кліпі на підтримку білоруського президента Олександра Лукашенка. Змонтований кліп опублікувала в своєму YouTube-...
Зеленський не виконав свою головну обіцянку: прожитковий мінімум не підвищуватиметься
Президент Володимир Зеленський ще під час передвиборної кампанії обіцяв українцям, що їх прожитковий мінімум у 2020 році різко підвищиться. Однак, це ...
У НБУ розповіли, куди подіти монети і банкноти, що вийшли з обігу
Якщо у вас несподівано виявилися запаси монет номіналом 1,2 і 5 копійок, які були виведені з обороту 1 жовтня 2019 го року, то не поспішайте їх відпра...
Держбюджет на 2021 рік назвали бюджетом смерті: українці обурені свавіллям влади
Під стінами українського Парламенту пройшла акція протесту під назвою «Бюджет смерті-2021». Учасники мітингу звернули увагу суспільства на те, що Верх...
Лукашенко перестане бути президентом Білорусі 5 листопада: в Європарламенті зробили заяву
Президент Білорусі Олександр Лукашенко після закінчення своєї каденції 5 листопада не буде вважатися легітимним главою держави. Про це в п'ятницю, 18 ...