Україні повернули незвичайний історичний артефакт

733
Україні повернули незвичайний історичний артефакт - today.ua

У суботу вночі, 13 квітня, з Німеччини до Міжнародного аеропорту “Бориспіль” літаком прибула унікальна історично-культурна цінність – грамота російського імператор Петра І, датована 1708 роком. Про це у соціальній мережі Фейсбук повідомив міністр культури Євген Нищук.

Артефакт XVIII сторіччя був втрачений в час Другої Світової війни, а з кінця 50-х знаходився у бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгену у Федеральній землі Баден-Вюртемберг.

“Це справді надзвичайно цікавий рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см у срібно-позолоченій оправі”, – висловив своє захоплення очільник міністерства культури.

Наразі документ доправили до Національного заповіднику “Софія Київська”, де грамоту представлять до огляду.

Передача культурної спадщини стала результатом роботи Міжурядової комісії з питань повернення переміщених культурних цінностей під час Другої Світової війни, наголосив міністр, подякувавши усім причетним.

Утім, у коментарях користувачі висловили невдоволення цією подією, оскільки не розуміють, яку історичну і культурну цінність для України має “грамота руського царя”.

Нагадаємо, раніше в Україну передано копію хронік з найдавнішою згадкою про Київську Русь.

загрузка...