Україна зазнала значних збитків через заниження транзитної ставки

9
Україна зазнала значних збитків через заниження транзитної ставки - today.ua

Україна з 2009 року через занижену транзитну ставку втратила близько 20 млрд доларів. Таку заяву зробив головний комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

“Ми вважаємо, що вартість транзиту територією України занижена приблизно в два рази (протягом періоду з 2009 року по нинішній час), і ми зараз будемо пробувати доводити в рамках, швидше за все, нового арбітражного процесу (протягом 2009 року по нинішній час). Приблизно, ми недоотримали за цей час 20 млрд доларів”, – наголосив представник НАКу.

Разом з тим він підкреслив, що ця думка обґрунтована відповідними розрахунками, експертами, юристами. Проте трибунал не підтримав вимогу української компанії переглянути тарифи на транзит російського газу. Також “Нафтогазу” не вдалося відстояти право передавати свої права та обов’язки за транзитним договором іншому оператору ГТС, що необхідно для приведення договорів українського газового монополіста у відповідність з вимогами Третього енергопакета і європейського законодавства.

Нагадаємо, у середу, 7 березня, в Україні припинить діяти національний план щодо недопущення кризової ситуації в енергетиці.

загрузка...