Today.ua

Україна не зможе прийняти цього року понад 12 літаків F-16: названо причину

Ексінженер з випробувань "Конструкторського бюро Антонов" Костянтин Криволап повідомив, скільки F-16 буде здатна прийняти Україна цього року. На цей час, на його думку, наші можливості обмежені однією ескадрильєю.

Костянтин Криволап вважає, що можливості Повітряних сил ЗСУ зумовлені кількістю підготовлених пілотів. За його інформацією, йдеться про 20 льотчиків, які завершили навчання на F-16, але це не означає, що ми матимемо можливість ефективно використовувати таку ж кількість бойових літаків.

"Думаю, цього року отримаємо літаки у конфігурації 6+6. У принципі, можливо, і до 18 літаків, але це означає дуже велике навантаження. Оскільки пілотам треба піднімати винищувачі під час повітряних атак, саджати на інший аеродром. Тому виходячи з кількості пілотів, схиляюся все ж таки до 12 літаків", – заявив ексінженер з випробувань "Конструкторського бюро Антонов".

Він вважає, що саме підготовка пілотів є тим чинником, від якого залежатиме передача все більшої кількості багатоцільових винищувачів F-16. Криволап зазначив, що з цією метою було відкрито тренувальну базу на території Румунії. Вона буде оснащена симуляторами та справжніми літаками від Нідерландів для навчання наших пілотів.

Однак у повному обсязі центр своїх функцій поки не виконує, а підготовка пілотів F-16 займає занадто багато часу.

"На підготовку потрібно не менше пів року. Хоча якщо туди відправлять пілотів без бойового досвіду, вона може тривати не менше ніж 9 місяців", - вважає Костянтин Криволап.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що для досягнення паритету з російською авіацією Повітряним силам ЗСУ потрібні щонайменше 128 американських винищувачів.

Наші союзники анонсували постачання 80 F-16:

Нагадаємо, посол України в США Оксана Маркарова повідомила, що перші бойові літаки незабаром прибудуть на наші аеродроми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ