Україна і Об'єднані Арабські Емірати продовжуватимуть розвивати торговельні відносини

Україна і ОАЕ мають бажання збільшувати товарообіг між країнами, зокрема в аграрно-промисловому комплексі, а також займатись розробкою нових спільних проектів.

Україна і Об'єднані Арабські Емірати продовжуватимуть розвивати торговельні відносини - today.ua

За повідомленням прес-служби Мінагрополітики, ці питання обговорювались під час зустрічі заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої і заступника голови Еміратської частини Міжурядової комісії, заступника міністра закордонних справ і міжнародного співробітництва Мохаммеда Шарафа.

«За результатами 2017 року товарообіг аграрними та харчовими товарами між Україною та ОАЕ склав $180 млн, з яких $170 млн припадає саме на експорт українських продуктів. Ми раді відмітити позитивну динаміку в розвитку наших торговельних відносин та продовжуватимемо нашу активну співпрацю з колегами з ОАЕ для того, щоб обсяги двосторонньої торгівлі зростали і надалі. При цьому, ми вбачаємо значний потенціал у реалізації двосторонніх проектів в АПК, від зеленої енергетики та зрошування до логістики й інфраструктури», - зазначила Трофімцева.

Вона також зауважила, що важливим завданням у торговій площині є розширення різновиду українського експорту до ОАЕ і нашого імпорту з цієї країни.

«Серед товарних груп, які можуть в більших обсягах експортуватись на ринок ОАЕ, є мед, кондитерські вироби та вироби з шоколаду, м'ясо та субпродукти, овочі та фрукти, бобові та вироби з них, весь спектр органічних продуктів та багато інших», - зауважила Трофімцева.

За словами Мохаммеда Шарафа, ОАЕ дійсно бачать в Україні дуже сильного гравця на світових аграрних та харчових ринках і цінують нашу країну як надійного партнера, який може ефективно та на основі довгострокових взаємовигідних відносин бути важливою складовою забезпечення продовольчої безпеки ОАЕ.

Ольга Трофімцева зазначила, що цієї осені очікується візит міністра з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища ОАЕ Тані Ахмеда Аль Зеюді. Однією з важливих подій, пов'язаних з його приїздом, є підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища Об'єднаних Арабських Еміратів у сфері сільського господарства та продовольства. Він має сприяти активізації двостороннього торговельно-економічно та інвестиційного співробітництва в агросфері.

Зазначимо, що експорт українських аграрних товарів до ОАЕ у 2017 році становив $170,2 млн. Ключові товари: олія - $57,8 млн, яйця пташині - $30,1 млн, насіння масляничних культур - $28,9 млн, м'ясо та субпродукти з нього - $19,1 млн, зернові злаки - $9,7 млн, овочі - $3,6 млн, цукор - $2,2 млн. Імпорт становив майже $10 млн: чай та кава - $9,1 млн, тютюн - $0,5 млн, ефірні масла - $0,3 млн.

Нагадаємо, що Україна та ОАЕ матимуть спільні проекти з відновлювальної енергетики.