В Україні назріває екологічна катастрофа, яка може забрати життя мільйонів людей. Таке грізне попередження з'явилось на сторінці "Центр громадського здоров'я України" у Facebook.
В опублікованій інформації, зокрема, говориться, що вперше людство перейнялося проблемою забруднення довкілля у 1971 році.
"Або ми покінчимо із забрудненням довкілля, або воно покінчить з нами!" – тоді, у 1971, саме під таким гаслом було опубліковане звернення, що надійшло на адресу генсека ООН, від 2 200 науковців, які представляли 23 передові країни світу.
Відтоді 5 червня було оголошено Всесвітнім днем охорони довкілля. Його відзначають з 1972 року. Такий день з'явився у календарі людства не для "галочки", а заради того, щоби привернути увагу усіх жителів планети до екологічних проблем.
Найчастіше, і небезпідставно, у проблемах із довкіллям звинувачують великі промислові підприємства. Саме вони скидають у воду неочищені стоки, забруднюють повітря та знищують куточки незайманої природи. Однак немалу лепту в забруднення довкілля вносить і побутове споживання.
Ми залишаємо після себе сміття у місцях відпочинку, спалюємо сухостій, вирубуємо ялинки на новий рік, зливаємо в каналізацію залишки хімікатів, а також бездумно купуємо більше, ніж можемо спожити, та неощадливо використовуємо ресурси.
А тим часом, забруднене довкілля мститься нам захворюваннями, яких раніше не знало людство, а відтак і високою смертністю. Так, відповідно до даних учених, в Україні показник смертності від забрудненого довкілля становить 67 осіб на 100 тисяч населення. Тоді як в Європі цей показник становить лише 20 осіб на 100 тисяч. Тобто, у нас цей показник у 3,35 раза вище, ніж в Європі, яка вже давно культивує у себе високу культуру споживання.
Якщо ми у себе в державі негайно не переймемось проблемами збереження довкілля, ситуація з кожним роком гіршатиме. І найближчими роками жертвами отруєного довкілля можуть сати мільйони наших співвітчизників.
Отже що ми маємо зробити, аби зберегти і відновити здорове довкілля для себе і своїх нащадків:
- посадіть дерево чи декоративний кущ і доглядайте за ним;
- обирайте найбільш екологічний транспорт, частіше ходіть пішки;
- не смітіть під час відпочинку на природі, зокрема біля водойм;
- раціонально використовуйте воду;
- будьте енергоефективними у побуті;
- купуйте менше, аби потім не викидати зайвого;
- сортуйте сміття і здавайте його на переробку;
- обирайте вироби з матеріалів, придатних для вторинної переробки.
Нагадаємо, раніше учені оприлюднили результати дослідження, що проводилося серед жінок-довгожительок. Як з'ясувалося, на тривалість життя жінки суттєво впливає один чинник.