Зеленський звинуватив Клімкіна у зриві звільнення полонених моряків

Автор: Міхєєнко Наталія

Президент України Володимир Зеленський звинуватив главу Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна у діях, які можуть зірвати процес звільнення українських моряків. Нагадаємо, отриманої Україною ноті МЗС РФ містилася цинічна вимога про надання Україною письмових гарантій участі України в продовження кримінального переслідування українських моряків. За словами президента Зеленського, з ним не погодили і зміст відповідної ноти.

Зеленський звинуватив Клімкіна у зриві звільнення полонених моряків - today.ua
Фото: УНІАН

«Я, президент України, в очі, нагадую всім, особливо пану Клімкіну, не бачив наш відповідь на ноту РФ. Пан Клімкін не вважає за потрібне обговорювати такі питання з президентом України. А це питання безпеки, питання життя наших громадян. Це пріоритет кожного президента. Подобається він комусь чи ні. Те, що мені кажуть помічники, дипломати, що такі дії можуть поставити під загрозу повернення наших моряків. Ми не розуміємо, і я зокрема, чому міністр, не порадившись зі мною, робить твердження як від держави, коли це компетенція президента. Хочу нагадати, що я несу особисту відповідальність за зовнішню політику за Конституцією України», — заявив глава держави.

У ситуації, що склалася, заявив Зеленський, МЗС має "направити ноту батькам моряків», в якій пояснити свої дії. Також президент України висловив переконання в тому, що позиція України на зовнішній арені стала б більше, якщо б Верховна Рада не заблокувала призначення міністром закордонних справ Вадима Пристайка.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін, коментуючи висунуті йому звинувачення президента України Володимира Зеленського, заявив, що МЗС України мав повноваження без погоджень з президентом направляти відповідь на російську ноту щодо суду над полоненими українськими моряками.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Клімкін також підкреслив, що українська нота фіксує лише міжнародно-правову позицію України, і не містить жодних політичних моментів» і принципово нових питань.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

«Додаткового погодження в цьому контексті, оскільки МЗС уповноважений вести цю справу, і міжнародного трибуналу, і по іншим судам, нам не потрібно. І це наша позиція», — сказав Клімкін.

За словами міністра, в українській ноті міститься чітка вимога щодо виконання рішення міжнародного трибуналу по звільненню українських моряків.