За теревені на “зебрі“ пішоходів пропонують штрафувати

Автор: Кристина Ломенко

Замість дивитися навсебіч, переходячи дорогу, залипаєте в гаджеті? Штраф вам у покарання.

За теревені на “зебрі“ пішоходів пропонують штрафувати - today.ua

На президентському сайті зареєстровано петицію з вимогами внести зміни до списку Правил дорожнього руху, які дозволятимуть штрафувати пішоходів за створення аварійної ситуації на дорозі, користуючись засобом мобільного зв’язку.

«Більшість думають, ступив на перехід – все, герой. Водій  теж може відволіктися і не помітити пішохода вчасно. Скількох аварій можна було б уникнути, якби пішоходи залишалися уважними? В ДТП завжди, як мінімум, дві скалічені долі. Один в лікарні (в кращому випадку), інший – на нарах. Чому за все завжди відповідає водій, а не пішохід, який раптово вистрибує на «зебру»? Він стає повноцінним учасником дорожнього руху, як тільки ступає на проїжджу частину», - поділився роздумами водій шестирічного досвіду, киянин Андрій Савайда.

Нагадаємо, пункт 4.14 Правил дорожнього руху забороняє виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху. Тобто, треба згадати мамині повчання й дивитися спочатку ліворуч, а потім праворуч, а тоді тільки переходити дорогу. А розмова по телефону змушує концентруватися на словах співрозмовника та відволікає від адекватного сприйняття ситуації навколо.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Але й ця петиція навряд чи покращить стосунки між водіями та пішоходами, вважає адвокат Ігор Липявка:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

«На сьогоднішній день, вважаю, засобів відеофіксації мало для штрафування водіїв за проїзд на червоне світло світлофора. Не те, щоб оштрафувати пішохода. Чимало додасться клопотів і правоохоронцям. Уявляєте, скільки часу витрачатимуть патрульні на документування одного порушення? Встановлення особи, наприклад. Не кожний пішохід носить із собою паспорт, чи інше посвідчення особи».

Із 25 тисяч необхідних, станом на 19 жовтня, петиція набрала вже 126 голосів. Підписи небайдужих збиратимуть ще 78 днів.