В Україні змінились тарифи на газ: скільки цьогоріч доведеться заплатити за тепло

Автор: Оксана Житнюк

Вартість блакитного палива на світовому ринку знижується, та долар стрімко падає. Це призводить до падіння тарифів від самого початку року - з січня на 28%.

В Україні змінились тарифи на газ: скільки цьогоріч доведеться заплатити за тепло - today.ua

"Ціна газу, за якою "Нафтогаз" продає його в вересні газзбитам і постачає споживачам, визначена на рівні 4 493,64 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ і транспортних витрат)", – відзначають в компанії.

З урахуванням податку і всіх платежів, кінцева ціна для українців буде коливатися близько 5,5-6 грн за кубометр. Хоча ще в минулому році в планах Кабміну було підвищення тарифу майже до 10 грн.

Таким чином, витрати сім’ї з трьох осіб з однієї газовою плитою становлять 84,6 грн за старим тарифом, або ж 63,6 грн за новим тарифом.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Витрати сім’ї з трьох осіб в будинку 60 кв. м, який опалюється газом: було 2308 грн (опалення), буде 1728 грн; було 138,5 грн (плита і підігрів води) – буде 103,6 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В середньому, згідно з нормами споживання, в опалювальний сезон сім’я з трьох осіб у приватному будинку площею 60 кв. м на опалення, підігрів води та приготування їжі витрачала 2,4 тис. грн за старим тарифом на газ. Якби нові тарифи діяли взимку, за цей же обсяг блакитного палива довелося б заплатити всього близько 1,8 тис. грн. Економія б склала близько 600 грн на місяць.

Раніше повідомлялось, що опалювальний сезон в Україні опинився під загрозою зриву. До головних ризиків відносять слабку платіжну дисципліну теплових компаній, що не вчасно розраховуються за газ, а також збиткові тарифи на розподіл газу.