В Україні змінилися правила продажу квартир, будинків і землі: Зеленський підписав антирейдерський закон

Автор: Міхєєнко Наталія

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який змінює правила продажу квартир, будинків і землі. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» вступить в силу через десять днів з дня опублікування. На думку авторів документа, після вступу закону в силу в Україні скоротиться кількість рейдерських захоплень нерухомості та корпоративних прав, а також знизяться витрати громадян і бізнесу на захист своєї власності.

В Україні змінилися правила продажу квартир, будинків і землі: Зеленський підписав антирейдерський закон - today.ua

Зокрема, антирейдерський закон передбачає: припинення діяльності акредитованих суб'єктів; обов'язкове нотаріальне посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав; принцип одночасного вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав; підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

Голова ради директорів Асоціації захисту активів Олександр Ситухо повідомив, що новий закон пропонує два основних інструменту для боротьби з рейдерськими захопленнями об'єктів нерухомості та корпоративних прав.

- У такому нововведенні є як плюси, так і мінуси, — повідомив партнер практики корпоративного права юридичної компанії Juscutum Руслан Редька. — З одного боку, територіальний принцип проведення реєстраційних дій стане своєрідною перепоною для рейдерів, оскільки можливість знайти "лояльного" реєстратора буде обмежена певною територією. З іншого боку, обмеження торкнуться і законослухняних громадян, які будуть змушені жертвувати комфортом і часом для виконання вимог закону.

Популярні зараз

В Україні скасують 11-річне навчання у школі і відправлять половину учнів до ПТУ

В Україні показали Daewoo Lanos нового покоління

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

З'явилось важливе уточнення щодо “автомобільної мобілізації“: кого торкнеться вилучення транспорту

Нагадаємо, у рейдерів особливо популярна схема, пов'язана з акціонерними товариствами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

– Головна мета рейдера – це зайти на підприємство і закріпитися, – каже адвокат  Олександр Климчук. – Реальний власник змушений звертатися в суди, правоохоронні органи і доводити, що рішення суду несправедливе. А в цей час рейдер вже розпоряджається всім його майном. Наприклад, продає виробничі потужності або збирає урожай. Чим більше часу шахрай протримається на підприємстві, тим більше прибутку він отримає.

Адвокат Олександр Климчук розповів, як захиститися від рейдерів.