В Україні з 2020 року дітей не прийматимуть в інтернати

Автор: Олексій Скубій

У минулому році був підготовлений проект постанови Кабміну “Про затвердження Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям”, яким передбачено трансформацію "будинків дитини" в "центри медичної реабілітації та паліативної допомоги". Про це у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

В Україні з 2020 року дітей не прийматимуть в інтернати  - today.ua
Фото: Рixabay

Жоден зразковий інтернатний заклад з найкращими умовами не замінить сім’ю, переконана урядовиця, тому й розпочалися зміни в системі підтримки дітей, що живуть без батьків.

За її словами, лише 8% вихованців інтернатів мають статус дітей-сиріт. У решти є мама, тато, або обидва батьки, які опинилися в скрутному становищі та не можуть виховувати дитину.

До кінця поточного року будинки дитини працюватимуть у звичному режимі, паралельно проводитиметься необхідна підготовка — щоб усіх дітей, від яких відмовилися батьки, влаштувати у сім’ї.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

З 2020 року дітей вже не прийматимуть в будинки дитини, адже буде створено всі умови, щоб діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками, наголосила Супрун, додавши, що у виключних випадках неповнолітні житимуть в патронатній чи прийомній сім’ї.

Вже до 2023 року дитячі будинки будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри, кількість місць в яких буде створена відповідно до потреб.

У зазначених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації або паліативу. Центр також може надавати послуги з респісу — тобто тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю. Допомогу дітям надаватимуть в присутності батьків або людей, які їх замінюють.

"Паліативна допомога і реабілітація увійшли в “зелений перелік” — гарантований державою пакет послуг, за який платитиме Національна служба здоров’я України. Ці послуги для громадян будуть безоплатні", - підкреслила Уляна Супрун.

Вона наголосила, що зміни не означають, що діти з дитячих будинків залишаться без житла.

"Ми прагнемо, щоби діти, які зараз живуть у них, були влаштовані в хороші сім’ї або ж могли рости в умовах, наближених до сімейних", - заявила в.о. міністра.

Окрім того, за її словами, увесь цивілізований світ відмовляється від влаштування дітей у інтернатні заклади через негативний вплив на психічний і фізіологічний розвиток дитини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як раніше повідомляв Today.ua, раніше Уляна Супрун дала молодим батькам поради, як потрібно спілкуватися з малюками.