УПЦ Московського патріархату просить відкликати Томос: реакція ПЦУ

Автор: Лобанова Єлизавета

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) вважає, що Вселенський патріархат повинен відкликати Томос про автокефалію у новоствореної Православної церкви України (ПЦУ). Про це йдеться в офіційній заяві УПЦ МП до патріарха Варфоломія.

УПЦ Московського патріархату просить відкликати Томос: реакція ПЦУ - today.ua

У Московському патріархаті впевненні, що Константинополь "не мав права" втручатися в церковне життя України, і його дії "завдали великої шкоди українському православ’ю". Священнослужителі УПЦ МП стверджують, що Томос не приніс Україні єдності, а незгоду з рішенням Константинополя "висловила значна частина" помісних церков.

"Вважаємо, що Константинопольський Патріархат і особисто Патріарх Варфоломій має визнати свою помилку і працювати над її виправленням. Способом виправлення цієї помилки могло би бути відкликання Томосу, заклик до розкольників про покаяння в гріху розколу та скликання Всеправославного зібрання задля соборного вирішення українського церковного питання", — йдеться у заяві.

У ПЦУ відповіли, що заява УПЦ МП містить неправду і маніпуляції. А той факт, що рішення про надання Томосу помісні церкви "сприйняли не в повній мірі", не означає, що цього не відбудеться.

Популярні зараз

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

"Для відкликання Патріаршого та Синодального Томосу про автокефалію Православної Церкви України немає жодних підстав, як би цього не прагнули у Кремлі і не ретранслював такі думки Московський Патріархат в Україні. Очікувати цілковитої рецепції лише через 3 місяці після проголошення Томосу дещо недоречно. Тим більше робити це представникам Російської Православної Церкви, яка сама очікувала на своє визнання 141 рік" , — йдеться у відповіді ПЦУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як зазначили в ПЦУ, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній неодноразово наголошував, що об'єднання українського православ'я має відбуватися мирно, без насильства, на євангельських засадах любові.

Нагадаємо, 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і Томос, який проголошує автокефалію. 9 січня документ про створення самостійної української церкви підписали усі члени Синоду Вселенського патріархату. Після цього процедура отримання Україною церковної незалежності була офіційно завершена.