Українцям розповіли, яких помилок слід уникати під час купання на Водохреща

Автор: Оксана Житнюк

Вже наступної суботи, 19 січня, настане одне з головних християнських свят - Водохреща. За традицією в цей день люди купаються у водоймах, але не всі знають, що є певні правила, як це робити, щоб купання було безпечним.

Українцям розповіли, яких помилок слід уникати під час купання на Водохреща - today.ua

Перш за все рекомендується швидко заходити у воду, адже чим швидше ви занурите своє тіло в крижану воду, тим менше шансів отримати переохолодження. Не слід "пробувати" воду ногою та поринати поступово, як це зазвичай робиться влітку.

Перебувати у воді потрібно не довше двадцяти секунд, адже занадто довге перебування в холодній воді може нанести шкоду організму. При цьому "кулею" вибігати з води теж не варто - радиться пробути в ополонці мінімум 10 секунд, щоб кров встигла прилинути до серця, відійти і полинути назад.

Після виходу не можна надто ретельно витирати тіло. Активне розтирання після крижаної води може пошкодити дрібні капіляри шкіри, тому рекомендується просто промокнути тіло рушником.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Після купання треба швидко одягатись - заздалегідь підготуйте одяг. Бажано, щоб він був з мінімальною кількістю застібок і ґудзиків, щоб зекономити час.

Після купання варто трохи пробігтись. Так організм швидше зігріється, а після виконання фізичних вправ рекомендується в теплому приміщенні випити чашку гарячого напою. При цьому алкоголь вживати категорично не рекомендується.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Головні помилки під час купання на Водохреща, яких варто уникати:

  1. Занурюватися в ополонку без голови. Якщо ви пірнаєте в ополонку, занурюватися слід повністю, з головою, адже різкий перепад температур між тілом і головою може спровокувати спазм судин.
  2. Напередодні купання вживати в їжу дієтичні продукти. У крижаній воді організм як ніколи потребує енергії, а малокалорійні продукти навряд зможуть її дати.
  3. Після виходу з ополонки поплескувати себе по тілу. Як і активне обтирання рушником, поплескування на морозі може пошкодити дрібні судини шкіри.
  4. Напередодні купання намагатися розігрітися в тренажерному залі. Після активних фізичних навантажень в крижаній воді м'язи можуть отримати мікротравми.
  5. Вживати алкогольні напої. Алкоголь дає хибне(!) відчуття тепла тільки протягом перших кількох хвилин, коли судини розширюються. Після цього вони різко звужуються, і людина ризикує дуже швидко замерзнути.

Нагадаємо, за місяць від переохолодження в Україні померли 64 людини.