Українцям перестали оплачувати лікарняні: що сталося

Автор: Міхєєнко Наталія

В Україні ситуація з оплатою лікарняних критична через величезну заборгованість, яка становить близько 1,3 млрд гривень. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив, що борг по виплаті лікарняних великий, тому що в деяких областях їх кількість раптово збільшилася до 50%. Справа в тому, що в січні на багатьох підприємствах до 40% штатних працівників "були відправлені роботодавцем на лікарняні". Мабуть, щоб не платити з власної кишені людям за простій.

Українцям перестали оплачувати лікарняні: що сталося - today.ua
Фото: Maanimo
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Гройсман також нагадав, що з 1 січня в Україні змінилися правила нарахування лікарняних. Мінімальний розмір лікарняного підвищився до 100 грн на день (було приблизно 90 грн). Так, якщо в 2018 році годину роботи оплачували в районі 22,4 грн, то в 2019 році – 25 грн. Роботодавець зможе оплатити тільки перші 5 днів лікарняного, а після цього виплати будуть перераховуватися з Фонду соцстрахування. Розмір допомоги прямо залежить від стажу особи і середньої зарплати за останні 12 місяців. Так, сукупну зарплату за цей період ділять на кількість днів у році (з урахуванням державних свят). Сума, яка вийшла, і є розмір лікарняного. Отримати лікарняний, який дорівнює своїй середній зарплаті зможуть тільки ті, у кого є більше 8 років стажу. Всі інші отримуватимуть лише частину зарплати. Якщо стаж роботи від 3 до 5 років – 60% середньої зарплати; від 5 до 8 років – 70%; від 8 років – 100%.

Раніше повідомлялося, що з 2019 року українці зможуть отримувати електронні рецепти та електронні лікарняні через систему eHealth.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS